Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


КВЕСТ – ПОДОРОЖ «ЗНАЙ! ДІЙ! ПІДТРИМУЙ!»

1.jpg

Збентежене швидким розповсюдженням СНІДу людство змушене реанімувати одвічні життєві принципи, замислитися над сенсом життя. Саме це явище перевіряє нас на стійкість, людяність, виваженість та мудрість. І ще на відповідальність щодо власного життя та життя тих, хто поруч, хто прийде після нас. Адже молоді люди часто вважають, що ризик «взагалі» високий, а для нього «особисто» несуттєвий.
Постійно перебуваючи в процесі стрімкого зросту і становлення, емоцій-ного піднесення, пошуку, непросто віднайти грані позитивного. Але треба пам’ятати, що молодість – це час відкриття нових обріїв, пора іспитів, спроб засвоєння нового досвіду і виявлення межі своїх можливостей, і разом з тим – це дуже небезпечний час. Та для того, щоб вберегтись від небезпечних спокус, треба мати все ж таки здоровий глузд і любов до життя, та зрештою до себе!
8 листопада 2018 року в рамках Фестивалю просвітницької роботи, в навчально-виховному комплексі «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ступенів» з учнями 8-Б класу було проведено квест-подорож «ЗНАЙ!ДІЙ!ПІДТРИМУЙ!», за програмою освітнього інструменту «Маршрут безпеки», в якому прийняли участь представники громади. Мета заходу полягала в профі-лактиці ВІЛ/СНІДу та ІПСШ (інфекції, які передаються статевим шляхом) формуванні толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, а також сприяння партнерству всіх учасників навчально-виховного процесу (учнів, педагогів, сім’ї та громади).
Квест-подорож складалася з п’яти інтерактивних станцій. Кожна станція обладнана спеціальними плакатами та супроводжуючими яскравими кольоровими матеріалами. Перша станція мала назву «Шляхи передачі ВІЛ» - учасники оцінювали ризики інфікування ВІЛ на прикладі життєвих ситуацій. Тренерами цієї станції були психолог нашої школи В. П.Пікуль, спеціаліст психологічної служби ВОМС О. П.Кириленко, вчитель основ здоров’я НВК С. І. Стригунов. Друга станція - «ВІЛ/СНІД: запитання і відповіді», де учасники могли отримати або уточнити інформацію щодо різних аспектів ВІЛ-інфекції. Її керівниками були: завідуюча інфекційним віддаленням КУ Кам’янсько-Дніпровської ЦРЛ Н.Е.Костюкова, завідувач сектору соціального забезпечення сім’ї та дітей УСЗН І.Ф. Ретюнська, вчитель початкових класів НВК Т. М. Мінакова.
Третя станція «Поруч с тобою». Тут учасники розглядали як діагноз “ВІЛ-інфекція” впливає на життя людини, з якими проблемами можуть зустрітися ВІЛ-позитивні люди та їх близькі. Станцію очолили провідний спеціаліст РЦЗ О.М. Курлапова, психолог д/с «Бар-вінок» Т. В. Лифарь, представник батьківського комітету Т. А. Лісєєва.
Четверта станція «Твоє життя – твій вибір». На цій станції учасники мали змогу набути/поліпшити навички самостійного прийняття рішення, а її тренерами були: головний спеціаліст ВОМС І. В. Петренко, спеціаліст І категорії ВОМС О. М. Стригунова, старший інспектор Кам’янсько-Дніпровського ВП, капітан поліції О. С. Сидоренко.
Ознайомлювалися з різними засобами контрацепції, захисту від ВІЛ та ІПСШ учасники змогли на п’ятій станції «Захист від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції». Очолювали її: опікун-бабуся В.М. Устинова, спеціалісти центру соціальної служби Г. О. Левківська та А.Г. Коноплянко.
12 жовтня 2018 року в тренінговому кабінеті нашої школи, усі тренери пройшли підготовку кожної станції. Керівником та організатором цих заходів виступила соціальний педагог НВК, тренер У.О. Зайцева, яка пос-тійно проводить тренінги, зустрічі, круглі столи, класні години з про-філактики ВІЛ/СНІДу з усіма учасниками навчального процесу.
Діти мали пройти безліч перешкод, щоб завітати на кожну станцію: заходили до кабінету директора, шукали відповіді серед великої кількості паперових метеликів, малювали, складали пазл, відповідали на запитання та інше. Усі учасники були дуже активні та веселі. Перехід від станції до станції був ще цікавішим та захоплюючим.
Завершення квесту пройшло з вручення нагород за номінаціями: Ерудити, Активісти, Експерти, Розумники, Інтелектуали. Діти отримали великий багаж знань, які допоможуть проаналізувати життєві ситуації та їх власний досвід, відповідно оцінити особистий ризик інфікування ВІЛ та ІПСШ. Це допомагає сформувати навички, які сприяють свідомому вибору здорової і безпечної поведінки, а також наміру дотримуватися такої поведінки у своєму житті. Можна сказати, що отримані знання спонукатимуть молодь поширювати достовірну інформацію про репродуктивне здоров’я, піднімати проблематику толерантності та родинних цінностей, обговорювати ставлення оточуючих до цих питань.
Адміністрація навчально-виховного комплексу «Дитячий садок -ЗОШ І-ІІІ ступенів» висловлює щиру подяку керівникам організацій, які забезпечили участь своїх представників і не залишилися осторонь важливих питань сьогодення, а також долучилися до виховання досвідченої та здорової молоді сучасності.

У.О. ЗАЙЦЕВА, соціальний педагог навчально-виховного комплексу «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ступенів»