Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ми – нащадки козаків

4.jpg

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України.
Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
Слава про волелюбних козаків-запорожців завжди линула широким світом. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і є відродження України. Тож, щоб краще орієнтуватись у житті, бути освіченою людиною, треба вивчати минуле свого народу, його історію. В минулому України відоме таке неповторне і легендарне явище як Запорізька Січ та козак.
До Дня українського козацтва та Дня захисника України в Кам’янсько-Дніпровській районній гімназії «Скіфія» був проведений історико-патріотичний квест «Ми – нащадки козаків». Квест складався з 9 станцій - «Хто більше», «Розгадайка», «Козацька грамота», «Citius, Altius, Fortius!», «Як козаки мультики відгадували», «Козацький пароль», «Козацька картина», «Козацька їжа» та «Козацький заповіт».
У заході брали участь учні 8-го класу, які були об’єднані у дві команди.
Метою проведення квесту стало виховання в учасників почуття поваги та гордості за власний народ, його славетну історію та її багатогранні прояви.
Розпочався КВЕСТ зі знайомства з командами, після чого капітани одержали маршрутний лист та перші завдання.
На кожному етапі змагання команда отримувала завдання, після виконання якого вчитель робив у картці капітана команди про це відмітку і спрямовував команду далі. На учасників чекало багато різноманітних важких та легких випробувань, а також цікавих завдань.
Наприклад, завдання на четвертій станції полягало в тому, щоб знайти учбове приміщення, яке є суцільним рекордом: найбільша кількість вікон та дверей, як ніде розмальовані стіни, найбільша кількість господарів, найбільше число відвідувачів, і взагалі Citius, Altius, Fortius! саме тут. А ще там на учасників чекало справжнє козацьке випробування. Їм треба було здогадатися, що цим місцем є спортивна зала, де вони повинні були виконати завдання.
Мудрість наших предків, козацькі прислів’я дивують нас своєю актуальністю і сьогодні. Ця мудрість для нас, як золото, як неоціненний скарб, який ми зобов’язані знати, плекати і примножувати.
На станції «Хто більше» за 5 хвилин команди повинні були пригадати якомога більше прислів’їв, приказок, у яких згадується про козаків.
За правильні відповіді команди отримували підказки, які необхідні були командам при виконанні завдань останнього конкурсу «Козацький заповіт».
Гра завершилася, але у цій грі немає переможених, бо крок за кроком ми дійшли висновку, що наша сила в ЄДНОСТІ. Усі ми – УКРАЇНЦІ, нас єднає Батьківщина, почуття любові до неї, повага до її нелегкої, але героїчної історії.
І всім нам хочеться побажати, щоб почуття єдності, товариськості та патріотизму не полишали нас протягом усього життя, як не полишали вони душі наших славетних пращурів - козаків! Адже непоборним є тільки той народ, який відчуває себе єдиним цілим!
Козацтво завжди було символом невмирущості нашого народу, уособленням національного характеру, сили та мужності.

Вікторія Гераскіна, Анна Оверко,
учениці 9 класу Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія»

РЕАЛ ПЛАСТ