Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Благовіщенська об’єднана територіальна громада відсвяткувала Дні села

4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

«Пахне рідне село: і цвітінням лугів, і роздоллям небес, і піснями гаїв, і полями, де сонячне світить чоло – пахне цвітом село…..».
6 жовтня 2018 року село Іванівка відзначило свій ювілей – йому виповнилося 230 років, а Благовіщенка відсвяткувала свій 231-й рік народження.
День села - це завжди добре і світле свято для великої родини односельців, які неодмінно знають один одного. По суті, село, яким би великим воно не було, завжди залишається селом. Новини про майбутні події в селах розносяться швидко. До того ж про свято оголосили завчасно.
Святкові заходи розпочинались зі шкільних ярмарок, де було запропоновано багато різних смаколиків. Ярмарки були організовані учнями та батьками Благовіщенської загальноосвітньої школи та Іванівським навчально-виховним комплексом – тема ярмарки «Домашні смаколики».
Мешканці села Іванівка відзначали День села за щорічною традицією 6 жовтня. Саме в цей день приїхали до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку і турботу та цінні поради батька.
В цей день село, як завжди, радо зустрічало гостей. Свято розпочалось зі святкового концерту. Адже таке дійство у селян буває практично раз на рік. Ведучі концерту Н.М. Калайтан та Л.І. Рига від усього серця вітали теплими словами односельчан. Згадали і тих, хто народився цього річ в селі, і хто став на весільний рушник.
Програма концерту була різноманітна звучали пісні в виконанні Ірини Коваленко, Юлії Борисенко, Євгенії Пашетнівої, Валерії Бурої, О. Чурсінової, О. Літвін, А. Островської, В. Калюта, народного аматорського колективу «Вербиченька» та гуртка естрадного співу. Виступили також дитячий садочок «Веселка» з чудовим танком, танцювальний колектив вихованців НВК та колектив сучасного танцю «Екстрим».
Із теплими словами до іванівців звернулась сільський голова Благовіщенської територіальної громади Людмила Дрязгіна та староста села Олена Савран. Вітаючи односельців зі святом, Людмила Семенівна подякувала тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також, побажала селу розквіту, міцного здоров’я та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості. Відзначила працівників НВК, зокрема: директора В.В. Білого, вчителів – С.А. Білу, В.І. Борисенко, О.Т. Хмура, О. І. Гуржий.
У цей день на свято завітав і депутат Запорізької обласної ради Володимир Величко з подарунком дитячому садочку – мікрохвильова піч. Володимир Анатолійович привітав усіх присутніх зі святом та підкреслив:
– Людина, як і кожне село та селище, мають свою назву, своє життя, свою культуру, свій початок, свою історію. А сьогодні, як ніколи нам потрібно жити в злагоді і робити, як найбільше, добрих вчинків, та допомагати один одному. Адже добро віддячується добром. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село.
Окрім концерту гості та жителі села Іванівка могли пригоститися українською стравою – юшкою та кашею. Готували ії іванівці власноруч і по певній технології, яку знають виключно місцеві жителі. Скуштувати цей продукт на-збиралось чимало охочих.
Малеча мала змогу розважатись на батутах. А ввечері жителі села з захопленням спостерігали святковий феєрверк, подарований І.І. Самайдюком. Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Іванівку.
Для благовіщенців день села – важлива і хвилююча подія, це не просто свято, а свідчення єдності та самоорганізованості.
Всі культурні заходи були проведені в стінах сільського Будинку культури, на гарно прикрашеній сцені. Святкова програма була широка і різноманітна. У концертній програмі взяли участь вихованці дитячого садка «Пролісок» з чудовим танцем, танцювальний колектив Будинку культури «Живчик», художня самодіяльність Будинку культури і хор «Надія» та мешканці села. Ведуча Тетяна Павелко тримала глядачів у постійній увазі, роблячи наголоси на тих чи інших значимих подіях. Зі сцени сільський голова Людмила Семенівна Дрязгіна висловила слова глибокої вдячності усім жителям за любов та вірність рідному селу, за внесок у його розвиток та добробут. Дякувала всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами допомагає у благоустрої села, підтриманні порядку, розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, все наше село.
Настоятель Благовіщенського храму отець Ігор бажав усім благовіщенцям, перш за все – миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій. Щоб кожен наступний день для всіх був зігрітий добром і теплом, повагою та порозумінням рідних і близьких та побажав Божого усім благословення!
Запрошений на свято директор СТОВ «Благовіщенка» Віталій Григорович Хабло також привітав мешканців села зі святом, побажавши миру, подальшого розквіту села і подарував фінансовий сертифікат для реконструкції Братського кладовища.
Багато номінацій звучали в цей день і «Карапуз», і «Кохання», і «В гостях у Попелюшки». Відзначили і мешканців села, які воюють на Сході країни. За активну роботу в спортивному житті села грамотами були нагороджені А.Л. Діденко та його вихованці, які у місті Києві зайняли ІІІ місце у Всеукраїнському турнірі з футболу «Футбол у кожен двір, а також срібних призерів в дитячій обласній лізі з футзалу. Кожен номінант отримав подарунок.
Грамотами та подарунками сільський голова Людмила Семенівна вітала вчителів Благовіщенської ЗОШ, які відпрацювали 20, 25 та 30 років – це директор школи А.М. Халеп, завуч з виховної роботи О.В. Звягіна, О.В Ушакова., Л.М. Галагуз, Н.В. Демянова.
Святкову концертну програму, яка була представлена на Дні села, підготував дружний колектив культпрацівників Благовіщенського Будинку культури. Глядачів порадували різноманітні номери, в яких взяли участь артисти, як то кажуть, від малого до великого.
Дві години жителі змогли насолоджуватися чудовим концертом. У виконанні учасників концерту Каміли Мандра, Ганни Овсяннікової, Соні Кім прозвучала пісня «Я маленька україночка». Дуже барвистими і запальними був танець вихованців середньої групи дитячого садка «Пролісок» під керівництвом завідуючої Т.Є. Мілюкової. Ну і, звичайно ж, порадували слух пісні у виконанні учасників сільської самодіяльності жителів села: Лілії Ковальчук, Аліни Розової, Юлії Лук’яненко, Надії Чепцової, а також Валерії Лиснюк, Наталії Михайличенко, працівників Будинку культури Т. Л. Павелко, А. В. Інаценко, Г. П. Овсяннікова, а колектив «Надія» в красивих українських костюмах виконав веселі, запальні пісні, за що заслужив оплески.
Протягом усього свята в концертному залі панувала атмосфера любові, добра і радості. Чим вище піднімався градус настрою, тим активнішими ставали глядачі, яким дуже сподобалися виступи артистів, ну а підтвердження тому бурхливі й тривалі оплески.
У добрих традиціях святкування Дня села захід закінчився звичним запрошенням до столу, де жителі та гості змогли скуштувати кашу з м’ясом, смачний шашлик. Святкова програма завершилася молодіжною дискотекою та феєрверком.
Жителі села щиро вдячні сільському голові громади Л. С. Дрязгіной, за надану підтримку в проведенні заходу і всім тим, хто був небайдужий та відповідально поставився до організації свята. Батути, атракціони, солодощі та море інших забавлянок зі смаком та шиком були організовані для діток. А що може бути найкращою подякою для тих, хто це все зробив? Звісно – радість у світлих дитячих оченятах. І її було море. Свято вдалося!
З легкою втомою селяни задоволенні та щасливі, не поспішаючи йшли додому, аби завтра знову приступити до важкої щоденної праці. «Село живе допоки пісня лине», - запам’яталися слова однієї пісні. І таки правда . Ми тут живемо, працюємо, справляємо весілля, тримаємо на руках своїх первістків, потім ведемо їх за руку до школи, а там онуки, правнуки. Таке життя ... Односельці - це велика сім’я. І хочеться вірити, що наше село народилося під щасливим сузір’ям, яке оберігає нас довгі роки. І кожна зірка в цьому сузір’ї це ми - жителі села Благовіщенка.
Т.Л. ПАВЕЛКО, директор
СБК с. Благовіщенка

РЕАЛ ПЛАСТ