Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ваш подвиг не буде забутий

07.jpg

Схилимо ми голови низько,
Щоб шану солдатам віддать!
Гірлянду пам’яті, квіти пам’яті – до пам’ятника,
Де вічним сном солдати сплять.
В День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася урочиста хода в селах Водяне, Дніпровка, Нововодяне до пам’ятників і могил загиблих воїнів, до обелісків Слави за участю представників влади, трудових колективів, учнів і вчителів, жителів сіл Водянської об’єднаної територіальної громади.
В селі Водяне біля обеліска слави зібралися керівництво села, громади, депутати, жителі. Усіх присутніх зі святом привітали голова об’єднаної територіальної громади Сергій Вікторович Єрмаков та голова Кам’янсько-Дніпровскої районної державної адміністрації Валерій Валентинович Свешніков, які побажали усім здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, миру та добра.
З привітаннями і щирими побажаннями виступили голова Водянської ради ветеранів Микола Григорович Мендрик, голова ради ветеранів об’єднаної територіальної громади Володимир Федорович Гальчинський.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання – до обеліска Слави були покладені вінки і живі квіти.
Свято продовжилося широкою концертною програмою. Не залишилися без уваги і діти – для них були солодощі, атракціони. Свято закінчилося пізнього вечора святковим фейєверком. Жителі села щиро вдячні організаторам свята за змістовний відпочинок.
*******
В селі Дніпровка мітинг відкрила в.о. старости села Людмила Федорівна Моловичко і промовила:
– Той подвиг, що здійснили ветерани в роки довгої жорстокої війни, ніколи не буде забутий нинішнім і майбутнім поколіннями вдячних нащадків.
В цьому році була проведена реконструкція пам’ятника загиблим воїнам. Завдяки активної праці керівника військово-пошукового загону Нікопольського плацдарму В.Г.Марченку до списку загиблих було внесено ще одне ім’я Героя Радянського Союзу, командира авіаційної ескадріллі 74-го гвардійського штурманського авіаційного полку Федора Петровича Бузікова, який загинув при звільненні Дніпровки від німецько-фашистських загарбників. Людмила Федорівна побажала всім міцного здоров’я на довгі роки, миру на Землі.
Голова ради ветеранів Григорій Кирилович Маричев зауважив, що День Перемоги – це хвилюючий символ героїзму і мужності народу, що відстояв мир на землі. Немає сім’ї, якої не торкнулося б полум’я Другої світової війни. Ми свято шануємо пам’ять наших земляків, що не повернулися з битв.
Панахиду за загиблими у війні та тими, що пропали безвісті й померли від ран відслужив настоятель Свято-Михайлівського храму, протоієрей отець Сергій з прихожанами.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих і поклали квіти, вінки до пам’ятника та могил загиблих воїнів.
Після чого на майдані біля сільської ради відбувся концерт. У виконанняі хору «Дніпровські зорі» прозвучали пісні: «Ой, Дніпро, Дніпро», «Шел солдат», «Ветеранам минувшей войны» та інші.
Визвав захоплення виступ учнів шкіл, гуртківців Будинку культури, вихованців дитячого садка «Веселка».
Завершилося святкування радості Перемоги частуванням солдатською кашею, а музичний супровід забезпечив Віктор Купрін.
*******
У селі Нововодяне відбувся мітинг біля пам’ятника загиблим воїнам, де зібралися депутати, керівництво села та жителі. З щирими привітаннями виступили староста села Михайло Михайлович Чорний, голова ради ветеранів села Тамара Іванівна Касай, панахиду відслужив отець Олександр з прихожанами. Після вшанування полеглих та покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам відбувся великий концерт за участю вокального колективу «Червона калина», вихованців дитячого садка «Ромашка», учнів ЗОШ та запрошених гостей. Свято пройшло на славу.
«Спасибі солдати, за подвиг століть, якому нема і не буде ціни, за право і щастя родитись і жити, і сіяти жито на мирні лани».
Слава Вам, полеглі! Ваш подвиг не буде забутий.
Наталія Жукова, заступник з культурно-масової і інформаційної роботи КЗ «Інформаційно просвітницький центр культури і дозвілля» Водянської сільської ради
Фото Ірини Половкової