Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


У нашому суспільстві культура займає одне з перших місць

07.jpg

Культура – це поняття, яке об’єднує в собі всі види життєдіяльності людини, сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії. Вона є складною системою буття, об’єднуючи в собі науку і освіту, мистецтво і літературу, мораль, уклад життя, світогляд та вивчається комплексом гуманітарних наук. І в нашому житті культура відіграє важливу роль.
А у зв’язку зі створенням громад в районі виникла необхідність деяких змін і в роботі закладів культури, і в організації ними культурного дозвілля населення. І для того, щоб і надалі культура жила і працювала, депутатський корпус Водянської об’єднаної територіальної громади прийняв рішення по створенню на базі Водянського сільського клубу комунального закладу “Інформаційно-просвітницький Центр культури і дозвілля” Водянської сільської ради. З цієї нагоди і наше інтерв’ю з директором цього закладу Світланою Володимирівною Сущенко.
– Світлано Володимирівно, Ви вже багато років працюєте в галузі культури. Коли працювалось легше і які зараз стоять проблеми та перешкоди в роботі?
– В культурі працювалось зовсім нелегко в усі часи, але це творча робота, тому завжди цікаво. А проблем і перешкод в роботі закладів культури завжди вистачає. Хочу наголосити на декілька з них – слаба матеріально-технічна база закладів, незадовільний їхній стан, недостатнє фінансування. Звичайно ж цей перелік можна продовжувати і продовжувати, але ми сподіваємось на те, що наша Водянська громада стане сильною і разом з її становленням і економічним зростанням буде зростати і культура.
– Кілька слів про колектив, який Ви очолюєте.
– На сьогоднішній день  в нашому закладі культури працюють люди, які були переведені з сільських клубів, які  багато років відпрацювали у сфері культури і мають великий досвід та бажання працювати далі. Вони  вміють і знають, як організувати культурно-масові заходи, концерти, народні гуляння, тематичні  вечори тощо.
У новому складі ми працюємо 3 місяці. Багато чого нового з’явилося у нашій роботі, не все ще в нас виходить, але ми вчимося  працювати по новому, як того вимагає час.
Стосовно нашої  самодіяльної народної творчості, то можу сказати що вона  у нас одна з найкращих в районі і ми не раз це доводили. Наша мета утримати цей рівень  і зробити ще краще на благо нашої громади.
У нас в сільській місцевості немає високопрофесійних оплачуваних артистів, проте у нас є аматори народного мистецтва – звичайні наші одногромадці, які в свій вільний час радують нас своїм талантом на святах.
– Що було зроблено Центром культури протягом останнього часу?
– З початку 2018 року творчі працівники центру підготували і провели свято Різдва Христова (колядували, щедрували та меланкували). Святковими заходами вітали мешканців сіл громади з Днем Соборності України, з 74-ю річницею з Дня визволення сіл Водяне, Дніпровка, Нововодяне від фашистських загарбників, вітали жінок ОТГ з  святом весни – 8 Березня. Також провели народне гуляння  Масляна-2018, на якому з великим бажанням виступили творчі колективи  наших сіл та міста Енергодар.
Це, зрозуміло, може не так і багато, як дехто може зауважити, але це для нас значна робота, а недоліки можна знайти скрізь.
– Які Ваші цілі на майбутнє?
– Нашим завданням завжди був пошук талановитих самобутніх самодіяльних артистів і допомога їм у розкритті їхніх творчих здібностей, створюючи для цього всі умови.
Також плануємо урізноманітнити послуги со-ціально-культурного, просвітницького, розважального та дозвільного характеру. І насамперед приділяти, як це було і раніше, велику увагу розвитку, популяризації та збереженню української народної традиційної культури.
Наш Центр культури і дозвілля тісно співпрацює з громадськими організаціями, творчими колективами району і міста Енергодар.
Найближчим часом включаємось у всегромадський місячник по наведенню належного санітарного стану прилеглих територій, а потім готуватимемося до Дня Перемоги – 9 Травня.
Хочу наголосити, що тепер і на майбутнє, наш заклад культури буде втілювати в життя свої творчі плани на благо Водянської ОТГ. А оголошення про проведення культурно-масових заходів у громаді та інформацію і фотоматеріали про свята, які відбулися та які плануються проводитися, мешканці громади можуть прочитати на шпальтах газети “Новини дня” та офіційному сайті Водянської сільської ради.
–  І наостанок. Для Вас, працівник культури – це професія, хобі чи може щось інше?
– Якщо сказати жартома, то це більш хобі, адже все моє життя пов’язане з мистецтвом, а головне – з піснею. На мою думку, зараз в культурі працюють тільки ті, для кого це поклик душі, хто просто не уявляє свого життя без цієї роботи. Сподіваюсь, що розвитку культури і надалі, не тільки в нашій громаді, але й скрізь буде приділятись більше уваги і вона буде займати гідне місце в нашому суспільстві.
Бесіду вела Тетяна ПАЛАМАР.

РЕАЛ ПЛАСТ