Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Цікаве знайомство малят-дошкільнят з історією рідного краю в ясла-садку «Топольок»

03.jpg

Збагачуючи знання дітей про рідний край – Україну, зокрема про наше рідне місто Кам’янку-Дніпровську, ми вирішили запросити працівників музею до нашого садочка.
Директор музею, Аліна Олександрівна Чернявська, запропонувала нам цікаву програму щодо ознайомлення малят з історичними фактами заснування нашого міста, які доступні для дітей 6-го року життя, з його історичними місцями, традиціями, побутом.
В нашому садочку була орга-нізована зала з мінівиставкою музейних експонатів «Етнографія рідного краю», презентацією про історію заснування нашого міста, яку підготували працівники районного історико-архіологічного музею, а саме: директор Аліна Олександрівна Чернявська, науковий співробітник Оксана Сергіївна Соболева та методист Анастасія Сергіївна Шалига.
Працівники музею розпочали свою розповідь з того, що наш дитячий садок знаходиться поблизу Білозерського лиману, який має давню історію. Малюки із задоволенням слухали розповіді Анастасії Сергіївни. Це була ніби казка для них. Дітям представили до уваги відео із зображенням Білозерського лиману в різні пори року, демонструючи всю його красу. Далі малятам запропонували пограти в рухливу гру, яка називається «Берег-річка». Дошкільнята із задоволенням прийняли в ній участь.
Працівники музею знайомили дітей із стародавніми обрядами та звичаями нашого народу. Діти розглядали стародавні предмети, які належали нашим пращурам і були знайдені на території нашого міста. Цікаво розповідали про призначення предметів побуту: стародавні глечики, праски, самовари; традиційний одяг українців: вишиті сорочки, сукні, віночки; народні стародавні іграшки: дерев’яна дзиґа, коник зроблений з мотузки і прикрашений квітами, ляльки-мотанки; ознайомили дітей із народними ремеслами: гончарство, ткацтво, виготовлення мініатюр в пляшках. Дітям давали все потримати в руках, відчути дух історії.
Хочемо подякувати працівників районного історико-архіологічного музею за представлену історичну експозицію для нашого підростаючого покоління. Кожна людина повинна знати і шанувати свою історію та свої традиції.
М.В. ЛЮШУК, старший вихователь я/с «Топольок»