Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Підтоплення території району грунтовими водами – проблема номер один

12.jpg

В редакцію газети «Новини дня» звернулись жителі міста Кам’янки-Дніпровської вулиць Вишневої, Миру, провулку Світлого - М.В. Фетисова, Є.І Білоконь, Д.В. Доценко, Т.Ф. Нефьодова, Є. Желтоухова, І. Поздняков з проханням донести до керівництва громади інформацію щодо їхнього занепокоєння підтопленням грунтовими водами їхніх помешкань та просили надати відповідь через газету: які на теперішній час проводяться заходи по вирішенню даної проблеми. До вашої уваги надаємо відповідь на звернення жителів громади.
Комплекс захисних споруд Кам’янського Поду захищає від затоплення та підтоплення водами Каховського водосховища територію площею 6,7 тис. га з населенням близько 33,0 тис. осіб. До складу комплексу захисних споруд входять: Кам’янська, Знам’янська та Білозерська дамби загальною довжиною 17,5 км; Кам’янська та Знам’янська протифільтраційна завіса, Кам’янська та Знам’янська компресорні станції та Білозерська насосна станція. На сьогодні на території Кам’янсько-Дніпровської ОТГ склалась вкрай негативна ситуація з підтопленням ґрунтовими водами.
У 2016 році був розроблений проект реконструкції комплексу захисних споруд Кам’янського Поду, в який було включено: будівництво нової компресорної станції, будівництво 20 додаткових автономних свердловин та заміна воздуховодів у м. Кам’янка-Дніпровська та с. Водяне.
У вересні 2017 року розпорядженням міського голови Кам’-янсько-Дніпровської ОТГ – Володимиром Антоненком створено комісію Кам’янсько-Дніпровської міської ради по контролю за дотриманням термінів виконання та якості проведених робіт Нікопольським регіональним управлінням водних ресурсів при будівництві компресорної станції та повітроводу на території міста Кам’янка-Дніпровська та села Велика Знам’янка. У жовтні 2017 року комісією було проведено обстеження зазначених об’єктів. За його результатами складено акт, де вказані недоліки проведених робіт.
Цього ж місяця відбулось за-сідання робочої комісії з реалізації проекту «Реконструкція Кам’янської та Знам’янської компресорних станцій для захисту від підтоплення Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області», до складу якої увійшли представники: басейнового управління водних ресурсів, компресорної станції Кам’янського участку Нікопольського регіонального управління водних ресурсів, Кам’янсько-Дніпровської міської ради, ПП «Універсалгазбуд» (генеральний підрядник). За результатами засідання генеральному підряднику було наголошено на недопущення відставання від графіку будівництва відповідно до укладеної угоди, а також вказано на недоліки вже проведених робіт.
На даному етапі проводяться пусконалагоджувальні роботи із запуску компресорної станції; з 20 додаткових автономних свердловин вже працює 5, проведена заміна воздуховодів. До кінця березня поточного року планується завершити всі пусконалагоджувальні роботи та прийняти об’єкт в експлуатацію. Це значно покращить ситуацію з підтопленням ґрунтовими водами.
Додатково повідомляємо, що 14 лютого 2018 року на території Кам’янської компресорної станції проходили збори мешканців м. Кам’янка-Дніпровська та с. Водяне. Окрім представників Нікопольського регіонального управління водних ресурсів, генпідрядника, на зборах також був присутній заступник Кам’янсько-Дніпровського міського голови – Андрій Дятлов, який надав відповіді на всі запитання мешканців.
Також звертаємось з проханням до мешканців Кам’янсько-Дніпровської ОТГ: для того, щоб зменшити ризик підтоплення - не розбирайте дамбу, тим самим пошкоджуючи її цілісність.

В.В Антоненко, міський голова