Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


З вогнем не жартуй!

02.jpg

Навчання дітей основ безпеки життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу. Завдання дорослих – не залякувати дітей, не забороняти або приховувати небезпечні предмети, а користуватися їх природною допитливістю, навчити правил безпечної поведінки у різних життєвих ситуаціях.
В комунальному закладі дошкільної освіти яслах-садку «Зайчик» Кам’янсько-Дніпровської міської ради з 5 по 9 лютого 2018 року було проведено тиждень знань з пожежної безпеки «З вогнем не жартуй!»
Метою було:
– популяризація знань правил пожежної безпеки серед дітей;
– навчання дітей життєвим навичкам поведінки по недопущенню виникнення пожеж;
– виховання у дітей поваги до пра-цівників служби порятунку 101, до професії пожежників;
– навчання дітей спілкуванню та вмінню звернутися за допомогою за номером телефону 101.
Вихователі дошкільного закладу, на протязі всього тематичного тижня, добирали такі форми і методи роботи, які б дозволили дітям не тільки відчути цінність свого життя і здоров’я, але уміти діяти так, щоб уникнути небезпечних ситуацій.
В групі «Сонечко», де перебувають наші наймолодші вихованці, вихователями (О.А. Івлєва, Л.В. Рибалка, М.В. Хачко) були проведені бесіди «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Обережно з вогнем», «Маленький сірничок»; дидактичні ігри «Так чи ні», «Оціни вчинок», «Збери пожежну машину»; перегляд мультфільму «Кицькин дім»; був зроблений макет пожежного щита.
В середній групі «Казка» вихователі (Т.М. Гіркова, А.С. Клинчик) провели: цікаві заняття «Вогонь добрий, вогонь злий», «Тили-бом, тили-бом, загорелся кошкин дом», «Свічечка маленька»; дидактичні ігри, сюжетно-рольові ігри, змістовні бесіди, провели гру-тренінг «Без мами вдома»; конструювали гараж для пожежної машини з будівельного матеріалу; проводили дослід «Гасіння вогню піском, водою»; вирішували проблемні ситуації «Можна, треба, не можна…», «Що відбувається, коли…», зробили виставку робіт дітей з батьками «З вогнем не жартуй!».
Вихователі старшої групи «Чомусики» (О.В. Клинчик, А.М. Касай) провели для дітей бесіди на тему «Коли вогонь стає ворогом», «Не зашкодь собі», «Професія – пожежник»; заняття «Не жартуй з вогнем», «Пожежна небезпека», «Подорож сірничка»; ігри – тренінги «Куди дзвонити», «В лісі сталася пожежа»; дидактичні ігри, сюжетно-рольові ігри «Рятівники», «Водії пожежних машин»; була проведена практична вправа «Допоможемо при опіках», моделювання ситуації «Дії під час пожежі»; проводили дослід «Гасіння вогню піском та водою»; склали казку «Зайченята і вогонь».
В середу вихователі та помічники вихователів середньої та старшої групи провели учбову пожежну евакуацію з дітьми, під час якої діти вчилися швидко збиратися, виходити в небезпечне місце, подалі від вогню, викликати службу порятунку 101.
Батьки наших вихованців не були осторонь від подій, які відбувалися в дитячому садку.
В четвер тато нашого вихованця, С.М. Заліський, пожежник-рятівник ДПЧ № 31, провів для наших вихованців змістовну бесіду «Вогонь добрий, вогонь злий». Він розповів дітям про роботу пожежників - рятівників, розказав, що потрібно робити, якщо виникла пожежа, як себе правильно потрібно поводити в такій ситуації.
Закінчився наш тиждень дуже весело – наші талановиті батьки (К.В. Лісова, В.В. Вороніна, Т.М. Синєльнікова, А.Г. Калашнікова, А.С. Клинчик, Н.М. Вікол, Н.В. Ісаєва) разом з дітьми групи «Казка», для всіх вихованців нашого дош-кільного закладу, показали музичну повчальну виставу «Кицькин дім».
Всі учасники залишилися дуже задоволеними проведеними заходами, вихованці дитячого садка хоч і втомилися, але на їх обличчях було видно іскорки радості від отриманих вражень. Прищеплення навичок безпечної поведінки необхідно починати з самого раннього віку, і чим раніше ми почнемо обучати і просвіщати дітей, тим більше посмішок і радощів буде на обличчях наших дітей.
Життя сповнено несподіванок, і важливо навчити дітей зберігати спокій в складних ситуаціях, знаходити виходи з них.
Т.В. Марченко, вихователь – методист дитячого
садка «Зайчик»

РЕАЛ ПЛАСТ