Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ЗБЕРЕЖЕМО ЛІКАРНЮ РАЗОМ!

08.jpg

Звернення зборів трудового колективу КУ «Кам»янсько-Дніпровська ЦРЛ»

Шановні мешканці Кам`янсько-Дніпровського району!
Шановне керівництво та депутати об`єднаних територіальних громад!
Адміністрація та трудовий колектив КУ «Кам`янсько-Дніпровська центральна районна лікарня» звертається до вас з питанням визначення потреби населення району в спеціалізованій вторинній медичній допомозі та можливостей і готовності органів місцевого самоврядування забезпечувати спів-фінансування надання такої допомоги.
В «Основах законодавства України про охорону здоров’я» вторинна медична допомога трактується, як спеціалізована лікувально-профілактична допомога, що надається лікарями, які мають відповідну спеціалізацію і можуть забезпечити більш кваліфіковане консультування, діагностику, профілактику і лікування, ніж лікарі загальної практики.
Стаціонарна медична допомога надається в основному при найбільш тяжких захворюваннях, які вимагають комплексного підходу до діагностики і лікування, застосування найбільш складних методів обстеження і лікування з використанням медичних технологій, а в ряді випадків - оперативного втручання, постійного лікарняного спостереження і інтенсивного догляду.
Так, тільки за січень 2018 року до відділень КУ «Кам`янсько-Дніпровська ЦРЛ» було госпіталізовано понад 450 мешканців району. До відділення екстреної невідкладної медичної допомоги в нічний час та вихідні дні було доставлено швидкою допомогою або звернулось самостійно 565 осіб, 43% з яких потребували невідкладної госпіталізації та лікування. В реанімаційному відділенні за минулий з початку року період проліковано 39 хворих. До фахівців поліклініки ЦРЛ за січень звернулось 11,5 тисяч мешканців району, з них в зв’язку з захворюванням – 6649 пацієнтів.
Згідно положень чинного законодавства, фінансування вторинної медичної допомоги здійснюється за рахунок Державного бюджету України та місцевих бюджетів, фондів медичного страхування, благодійних фондів та будь-яких інших джерел, не заборонених законодавством. Кошти Державного бюджету надаються шляхом трансферту до місцевих бюджетів у вигляді медичної субвенції. Визначена за формульним методом на зареєстровану кількість населення, субвенція в нашому районі не покриває передбачене законом підвищення мінімальної заробітної платні та становить лише близько 60% від потреби. Відповідно, коштів субвенції не вистачає навіть на мінімальне забезпечення лікарні медикаментами, інструментарієм, дезінфікуючими розчинами, продуктами харчування для хворих. Згідно ч.1 ст.103-4 Бюджетного Кодексу кошти медичної субвенції не можуть бути спрямовані на фінансування видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Ці видатки мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів.
Проте станом на сьогодні, жодна з територіальних громад не взяла на себе відповідальність за співфінансування районної лікарні. Кам`янсько-Знам`янська ОТГ передбачила лише мінімальне фінансування надання медичної допомоги своїм мешканцям, а Водянська та Благовіщенська громади взагалі не запланувала спів-фінансування лікування в ЦРЛ мешканців сіл Водяне, Дніпровка, Ново-Водяне, Благовіщенка та Іванівка. Лише районна рада в повному обсязі передала кошти, необхідні на утримання лікарні. Саме ці кошти дозволили нашому закладу забезпечувати надання медичної допомоги з початку року по сьогоднішній день.
Керівництвом лікарні були прийняті безпрецедентні міри жорсткої економії коштів: скорочена на третину – з 232 до 156 кількість ліжок, скорочено 31,5 ставок працівників лікарні, виведено з експлуатації та відключено від мереж три будівлі закладу загальною площею 780 м.кв. Зменшення опалюваної площі на 8% дозволить зекономити на оплаті за природний газ щоденно близько 1,5тис.грн, або 263тис.грн за опалювальний сезон. Незважаючи на це, перед керівництвом лікарні постала проблема неможливості забезпечити подальшу оплату поточних видатків. Щоденно заборгованість тільки за газ збільшується на 20,5тис.грн. Котельня лікарні обладнана також під пелетне опалення, перехід на яке дозволив би зменшити витрати вдвічі. Але зробити це неможливо через вже наявну заборгованість перед постачальником пелет! Несплата за комунальні послуги та енергоносії – це не лише питання тепла та світла у відділеннях. Це повна неможливість забезпечити надання доступної та якісної медичної допомоги. Це відсутність стерильного операційного матеріалу, непрацюючі операційні освітлювачі та апарати штучної вентиляції легенів, інша апаратура. Лікарня не має можливості сплачувати постачальникам за лабораторні реактиви, розчини для знезараження інструментарію, лікарські засоби для проведення наркозу та наркотичні препарати для знеболення після операцій та травм.
Цей відкритий лист – це звернення останньої надії. Від того, чи знайдуть громади необхідним забезпечувати спів-фінансування надання медичної допомоги, залежить сама можливість подальшого існування центральної районної лікарні. Трудовий колектив та адміністрація закладу закликає мешканців району запитати у своїх обранців – чи потрібна в районі лікарня та куди людям звертатися за медичною допомогою у разі, якщо вона припинить своє існування. А зупинитись через відключення від постачання енергоносіїв лікарня може у будь-який день.