Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Така співуча багата мова

10.jpg

Поки жива мова народна в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства більш нестерпного, як те, що хоче відняти в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків. Відберіть у народу все — і він усе може повернути; але відберіть мову, і він ніколи більше не створить її, нову батьківщину навіть може створити народ, але мови — ніколи; вимерла мова в устах народу — вимер і народ…»- писав видатний український педагог Костянтин Ушинський.
Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ми вперше побачили світ. Тут жили наші батьки – тут корінь роду українського. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово… У Київській Русі книги цінувалися, як рідкісні скарби. Мати декілька книг означало володіти цілим багатством. “Повість минулих літ” називає книги “ріками, які наповнюють всесвіт мудрістю незмірної глибини”. “Якщо старанно пошукати в книгах мудрості, – зазначав літописець, – то знайдеш користь душі своїй”.
День української писемності та мови - одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. Його відзначають щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
В НВК «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ст.» 10 листопада було проведено загальношкільну лінійку, присвячену цьому святу, яку підготували та провели учні 11-Б класу (класний керівник Ганна Вікторівна Коба), за участю вчителя української мови та літератури Маргарити Володимирівни Фатєєвої.
Слово відкриває таємничість і складність інших наук: географії, історії, фізики, математики… Словом можна передати найтонші відтінки думок і почуттів. Слово віддзеркалює душу народу, його історію. Це дорогоцінний скарб, який треба примножувати та оберігати. Учні зібралися, щоб сказати теплі і ніжні слова про нашу рідну мову. На лінійці учні школи згадали українську поезію, співали українські народні пісні, дізналися багато цікавих фактів про українську мову, а учні молодших класів відкрили для себе українську пізнавальну мультиплікацію .
Діти пишаються тим, що є громадянами нашої країни, належать до такого прекрасного, дотепного народу, мають таку мальовничу Батьківщину, таку співучу багату мову.
Г.В. КОБА, класний керівник 11-Б класу