Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ось такі ми

2.jpg

В рамках святкування 129 річниці від дня народження Нестора Махна в місті Гуляйполі 4 листопада відбувся Х обласний фестиваль народного мистецтва «Вольниця».
Під стягом Української державності та прапором Гуляйпільскього району об’-єдналися 38 дитячих та 50 дорослих колективів художньої самодіяльності з 13 міст та районів Запорізької області.

Під звуки позивних фестивалю «Любо, бранці, любо» ведучі запросили глядачів пригадати ті часи, коли коні гарцювали та шаблі блищали, й перегорнути сторінки життя Нестора Махан.
На сцені театралізоване дійство. Звучить церковний спів, передзвони, чути слова ведучого: «Нарікаю тебе, по святець, славним іменем Нестор». В жовтні 1888 у Хресто-Воздвиженській церкві села Гуляйполя, хрестили новонародженого хлопчика, п’ятого в сім’ї селянина Івана Радіоновича та Євдокії Матвіївни. І треба ж такому трапитись, у священика загорілася ряса. Великим розбійником виросте, якого світ не бачив… Так хрестили Нестора Махна.
Тему пам’яті змінює різнобарвне дійство. Учасники фестивалю, глядачі в залі об’єдналися в ланцюг єдності, щоб бути гідними своїх предків та висловити безмежну любов до пісні.
Конкурсну програму оцінювало професійне журі з числа фахівців комунальної установи «Запорізький обласний методичний центр культури та мистецтва» Запорізької обласної ради.
Всіх учасників фестивалю привітала голова журі Оксана Миколаївна Герман, побажала перемоги та поздоровила зі святом працівників культури.
І залунала пісня… Від РБК міста Кам’-янка-Дніпровська у фестивалі взяли участь: народний фольклорний колектив «Хозяюшка» (керівник М. Марченко), народний фольклорний колектив «Надвечір’я» (керівник Г. Трошина) та оркестр народних інструментів під керівництвом талановитого диригента-оранжувальника Андрія Грицюка.
Після довгого очікування (перший наш вихід був під № 27), вийшов на сцену колектив «Надвечір’я». Розпочали свій виступ з а-капела автентичною піснею «Синє море та й на пролив», перейшовши плавно на віночок українських народних пісень. Гарними костюмами, професійним співом та віртуозною грою на баяні Андрія Грицюка, нам вдалося звеселити навіть журі. Вони плескали в долоні та один з них свистом підбадьорював нас. Під гучні оплески та викрики «Браво» вдячні глядачі проводжали «Надвечір’я» зі сцени. Далі виступив колектив «Хозяюшка». У їхньому виконанні пролунала українська народна пісня «За татарським бродом». За допомогою талановитого акомпаніатора Миколи Марченка, колектив продемонстрував високий рівень народного виконавства. Вдячні глядачі гучними оплесками та голосними оваціями проводжали зі сцени «Хозяюшку».
Ну і нарешті дочекався свого виходу на сцену наш оркестр народних інструментів. Їхнього виступу чекали і журі, і глядачі, і диригенти других оркестрів, адже більшість учасників були талановиті діти. Всі чекали, чим же в цьому році здивують кам’янці?
А здивувати було чим. Розпочали виступ з пісні «Два кольори» (муз. Білаша), Сергій Мороз дуже гарно співав. Настільки вдало було підібрано соліста, репертуар, прооранжировано кожну партію для інструментів, так талановито виконано, що не бачивши виконавців, подумав би, що на сцені професіонали. Зал наче кипів від оплесків та вигуків «Браво». Коли почали грати композицію «Мульти-фантазія» (музика А. Грицюка) то це був просто кольоровий калейдоскоп. Глядачі довго не відпускали кам’янських артистів зі сцени з вигуками «Молодці! Ну це просто «ВІВАТ»!
Протягом п’яти годин тривав фестивальний марафон. Журі високо оцінили виступи наших артистів. Дипломом за високу творчу майстерність, збереження та популяризацію самодіяльного народного мистецтва нагороджено народний фольклорний колектив «Хозяюшка» (керівник М. Марченко).
Дипломом І ступеня нагороджено: народний фольклорний колектив «Надвечір’я» (керівник Г. Трошина) та оркестр народних інструментів під керівництвом Андрія Грицюка.
Ось такі ми.
Якщо співаємо – то дзвінко і розложисто,
Якщо працюємо – то до сьомого поту,
Якщо щось творимо – то неповторно й захоплююче,
А якщо гуляємо – то разом,
Всім Запорізьким краєм!
Висловлюмо щиру подяку Олександру Леонідовичу Селезньову, Володимиру Павловичу Железняку, Володимиру Павловичу Есаулову, голові виконкому міської ради Володимиру Володимировичу Антоненко та Андрію Васильовичу Дятлову за допомогу у здійсненні поїздки на обласний фестиваль «Вольниця», який відбувся у м. Гуляйполе.
Ганна ТРОШИНА.