Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Козацька героїка захисників України» у Великознам’янській ЗОШ №1

6.jpg

3 жовтня у Великознам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 пройшли урочисті заходи, присвячені Дню захисника України. Це свято відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Свято встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України та військових традицій і звитяг українського народу.
Годину спілкування «Козацька героїка захисників України» організували завідуюча Великознам’янською сільською бібліотекою № 1 Тетяна Семенівна Дудко разом із бібліотекарем ЗОШ №1 Оленою Станіславівною Барановою.
Напередодні свята учні школи влаштували виставку малюнків «Козацька слава в серцях у нас». Спілкування розпочалось з перегляду відео «День захисника України - День козацтва». Діти читали вірші про захисників України та невгамовну тугу їхніх матерів за загиблими синами. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять всіх загиблих смертю хоробрих захисників України в роки Української революції 1917-1921років, Другої світової війни та на буремному сході України (в тому числі і нашого земляка – Михайла Богдановича Даніва (позивний Ахім). Вони назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.
До уваги учасників години спілкування було запропоновано книжкову виставку - панораму «Нащадки козацької слави» та бібліоогляд сучасної літератури «АТО: Солдатська правда», які підготувала та представила завідуюча сільською бібліотекою №1 Т.С. Дудко.
З давніх-давен в Україні козаки славились силою, спритністю, мали гостре око, розумні голови. Перевірку для сучасних юнаків на високе звання «козак» влаштувала шкільний бібліотекар О.С. Баранова. Вікторина «Чи знаєш ти добу козацтва?» показала, що діти добре знають історію Запорізької Січі та звичаї козацького війська. Переможці конкурсу отримали цінні призи. Після змагання ерудитів діти віднесли квіти до пам’ятника загиблим землякам в роки Другої світової війни.
В цей же день п’ятикласники школи пройшли традиційну посвяту в козачата, яку влаштували для них класні керівники. По всіх класах відбулися виховні години за темою святкових урочистостей.
Хай буде небо голубе.
Хай буде сонечко ясне.
Хай буде спокій у родині.
Хай буде мир на Україні.
Тетяна Липа, учитель Велико-знам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1