Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ДАМО ОБІЦЯНКУ – ЗУПИНИМО СНІД!

6.jpg

22 вересня 2017 року в Кам’янсько-Дніпровському НВК «Дитячий садок –ЗОШ І-ІІІ ступенів» було проведено захід , під назвою «Маршрут безпеки» для учнів 10-х класів.
Програма «The Join-in-Circuit» («Маршрут безпеки» - адаптований переклад з англійської мови) – це інтерактивний профілактичний освітній інструмент, який був розроблений Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров’я (BZgA) у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). З 2002 року програму було адаптовано відповідно до соціально-педагогічних умов групою міжнародних експертів та успішно впроваджено більш ніж у 20 країнах світу, як компонент національних програм первинної профілактики ВІЛ/СНІД. На території України програма була адаптована протягом 2010-2011 років і отримала назву «Маршрут безпеки».
Метою «Маршруту безпеки» є мінімізація ризиків інфікування ВІЛ та ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом) серед молоді та їх мотивація до здорового способу життя, шляхом формування в учасників свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, а також формування навичок безпечної для здоров’я і життя поведінки.
Завдання «Маршруту безпеки»:
- інформування молоді з питань репродуктивного здоров’я та профілактики ВІЛ;
- інформування молоді про основні засоби контрацепції, їх переваги і недоліки;
- формування у молоді толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ;
- формування навичок прийняття зважених та відповідальних рішень щодо початку статевого життя, вживання психоактивних речовин;
- підвищення рівня відповідальності хлопців та дівчат за власну поведінку та здоров’я;
- відпрацювання навичок активного слухання, ефективного спілкування з дорослими і однолітками;
- вдосконалення навичок упевненої поведінки у життєвих ситуаціях: моделювання ситуації звернення до батьків, вчителів, фахівців, інших дорослих, моделювання способів конструктивного розв’язання конфліктів;
- формування навичок поширення достовірної інформації про ВІЛ у своєму середовищі;
- формування навичок оцінювання ризику на особистому рівні;
- розвиток самоповаги та поваги до інших;
- формування родинних цінностей;
- сприяння партнерству всіх учасників навчально-виховного процесу (молоді, педагогів, сім’ї та громади).
«Маршрут безпеки» складається з п’яти інтерактивних станцій. Кожна станція обладнана спе-ціальними плакатами та супроводжуючими яскравими кольоровими матеріалами. Перша станція мала назву «Шляхи передачі ВІЛ» - учасники оцінювали ризики інфікування ВІЛ на прикладі життєвих ситуацій. Друга - «ВІЛ/СНІД: запитання і відповіді» - учасники могли отримати або уточнити інформацію щодо різних аспектів ВІЛ-інфекції. Третя «Поруч з тобою» - учасники розглядали як діагноз “ВІЛ-інфекція” впливає на життя людини, з якими проблемами можуть стикнутися ВІЛ-позитивні люди та їх близькі. Четверта станція «Твоє життя – твій вибір» - на цій станції учасники мали змогу набути/поліпшити навички самостійного прийняття рішення. П’ята станція «Захист від ВІЛ , ІПСШ та засоби контрацепції» - учасники ознайомлювалися з різними засобами контрацепції, захисту від ВІЛ та ІПСШ. На кожній з цих станцій дітей зустрічали компетентні вчителі – координатори, які заздалегідь пройшли підготовку з програми «Маршрут безпеки».
Завдання учасників полягало в тому , що учні були поділені на 5 команд і кожна команда пересувалася з однієї станції до іншої за визначеним «маршрутом» та відкривала для себе нові аспекти тем репродуктивного здоров’я, про-філактики ВІЛ та ІПСШ. Робота на кожній станції тривала 15 хвилин.
Учні з задоволенням приймали участь, пізнавали багато нової інформації, переходячи з одного на інший маршрут, були все більш проінформованими та впевненими у відповідях. У подальшому планується проведення «Маршруту безпеки» для учнів 8, 9 та 11 класів.
Уляна ЗАЙЦЕВА, соціальний педагог навчально-
виховного комплексу «Дитячий садок – ЗОШ І-ІІІ ступенів»

РЕАЛ ПЛАСТ