Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Як ділили у раді пиріг, якого ще не спекли

Заздалегідь рішали…
В процесі підготовки до сімнадцятої сесії Кам’янсько-Дніпровської районної ради відбулись засідання постійних комісій районної ради, на яких були розглянуті всі питання порядку денного сесії. Бюджетній комісії прийшлось збиратися декілька раз, так як спірним виявилося питання про затвердження Переліку об’єктів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Кам’янсько-Дніпровському району Запорізької області на 2017 рік.
Участь в засіданні комісій брав голова Кам’янсько-Дніпровської об’єднаної територіальної громади Володимир Антоненко та деякі депутати міської ради. Вони, як і окремі депутати районної ради, були не згодні з даним переліком, так як вважали що кошти розподілені несправедливо. На їхню думку в перелік повинні були включені об’єкти з усіх населених пунктів району. В цьому році з даної субвенції не отримали кошти Заповітненська та Новодніпровська сільські ради і Кам’янсько-Дніпровська територіальна громада. На нагальні потреби цих населених пунктів були виділені кошти з інших субвенцій, які надходять до районного бюджету.

11 серпня 2017 року відбулася сімнадцята сесія Кам’янсько-Дніпровської районної ради сьомого скликання, на порядку денному якої стояли наступні питання: про затвердження Переліків об’єктів, які фінансуються з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Кам’янсько-Дніпровському району Запорізької області на 2017 рік; про внесення доповнень до районної Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства у Кам’янсько-Дніпровському районі на 2015-2020 роки; про внесення змін до рішення районної ради від 16.06.2017 №10 «Про реорганізацію комунального підприємства «Редакція газети «Новини дня»; про виконання плану районної ради на І півріччя 2017 року; про план роботи на ІІ півріччя 2017 року; про затвердження умов оплати праці голови та заступника голови Кам’янсько-Дніпровської районної ради на ІІ півріччя. Плюс ще додаткові питання.
В робочій президії сесії працювали Геннадій Олененко, голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради та його заступник Анатолій Греченко. Голова районної ради до робочої президії запросив, голову Кам’янсько-Дніпровської районної адміністрації Валерія Свєшнікова.
Перше питання про затвердження Переліків об’єктів доповідала перший заступник голови Кам’янсько-Дніпровського району Ірина Зикова.

Всі очікували обговорення першого питання порядку денного. Виступаючих по цьому питанню було чимало. Представники територій захищали кожен своє, а проблем у кожному населеному пункті хватає.
Голова Кам’янсько-Дніпровської громади Володимир Антоненко, виступаючи, зауважив, що згідно затвердженого Кабінетом Міністрів України Порядку та умов надання субвенцій, гроші з державного до місцевих бюджетів розподіляються згідно чисельності населення. Таким чином, в районі найбільшої за чисельністю населення є Кам'янсько-Дніпровська об’єднана територіальна громада, і проживає більш половини мешканців від загальної кількості населення в районі, тож Кам’янсько-Дніпровська громада повинна отримати 53,7% виділеної на район субвенції, а це трохи більше 4 мільйонів гривень. Валерій Свєшніков, голова районної держадміністрації доповів, що на протязі останніх 6 років левову частку отримували Кам’янсько-Дніпровська міська рада та Великознам’янська сільська рада. Голова районної ради Геннадій Олененко, назвав хто і скільки отримав з 2010 року, а деякі села взагалі нічого не отримували.
Перший заступник голови Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Ірина Зикова підкреслила, що це не перший рік коли йде мова про розподіл субвенції і обраним лідерам територій треба думати заздалегідь, і готувати потрібні документи. Про своєчасність подачі пропозицій говорили і депутати районної ради Віталій Хабло і Олена Забігайло, яка підкреслила в своєму виступі:
- Треба з цього зробити висновки і головам сільрад, і депутатському корпусу територіальних громад, щоб своєчасно подавати свої пропозиції та проекти для фінансування за рахунок субвенції та аргументувати необхідність виділення коштів.
Нелегко розподілити 7,5 мільйонів гривень, коли, щоб закрити всі кричущі проблеми, треба в десятки, а то і в сотні разів більше.
В ході дебатів все ж таки був затверджений Перелік об’єктів, який фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Кам’ян-сько-Дніпровському району Запорізької області на 2017 рік.
Наступна субвенція очікується восени.
Багато цікавого було на сесії, як і поява представників громадськості. Радує те, що громадськості міста не байдужий розподіл субвенції.
Також на сесії керівник фракції Опозиційного блоку в Кам’янсько-Дніпровській районній раді Михайло Пригода спочатку начебто пропонував розглянути лист з пропозицією висловити недовіру голові районної ради, а потім загальним рішенням зняли це питання, але пообіцяли на наступній сесії до нього повернутися. Натомість на цій же сесії депутати вирішили: встановити голові районної ради та його заступнику до кінця року надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг посадової особи органу місцевого самоврядування та вислугу років, і щомісячне преміювання. Де логіка? Якщо частину депутатів не задовольняє робота голови районної ради, то ж навіщо йому заробітну плату піднімають? Виходить, оплату підвищують під наступного голову, або це питання має полі-тичний присмак.
Мені, як мешканці міста, хочеться, щоб гроші були сконцентровані у районному центрі, але як бути з маленькими селами? Неможна, щоб вони зникли з мапи району. Та й взагалі, ділити гроші важко, завжди знайдуться скривджені, в такій справі догодити усім, практично, нереально. Дав гроші – друг, не дав – ворог.

Тетяна ПАЛАМАР