Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Сергій Єрмаков: «Головне, щоб держава виконала свої зобов’язання, надала громаді обіцяні права і все буде добре»

Начебто нещодавно пройшли вибори в громадах. І читачеві звісно, цікаво - що змінилося? Яка доля чекає центральну районну лікарню, самих медпрацівників? Чи візьмуть їх заклади, разом з ними, до громади, або ж вони залишаться на узбіччі децентралізації? Що буде зі школами та другими відділами, які підпорядковані районній державній адміністрації? Поки що про зміни, які відбулися та яких треба чекати, погодився відповісти лише голова Водянської громади Сергій Вікторович Єрмаков.
- Сергію Вікторовичу, з дня виборів пройшло чимало часу. І ось Ви голова громади. Поруч з Вами були люди, які Вас підтримували, хтось був активно проти Вас - на те вони і вибори. Цікаво, а були такі, хто Вас начебто і підтримував, але ж чекали Вашої поразки? А може були і такі, кого Ви не сподівалися бачити в своїй команді, а після перемоги, вони самі підійшли і запропонували свою допомогу в становленні нової об’єднаної громади?

- Завжди я намагаюсь знаходити з людьми спільну мову для користі справи. І в даній ситуації також. Ніколи не ділю людей на тих, хто мене підтримує, а хто – ні. Всі люди різні, і у кожного свої погляди, своє світовідчуття. Ми працювали разом, продовжуємо працювати, спілкуємося, живемо проблемами свого села, наразі проблемами своєї новоствореної громади. Я спілкуюсь з тими, хто не підтримував мою кандидатуру, але вони після виборів прийшли і виявили бажання працювати в одній команді, заради благополуччя громади. Дуже вдячний їм, що вони на меті мають створення кращого майбутнього, а не плекають особисті амбіції. В майбутнє громади я вірю, вірять і люди! Люди вірять в зміни і бажають змін. Головне, щоб держава виконала свої зобов’язання, надала громаді обіцяні права і все буде добре.

- А можливо є такі, хто й досі продовжує виборчі перегони?
- На жаль, мої опоненти не згодні з вибором громади і до сих пір не вийшли з передвиборної гонки, і всіляко намагаються розхитати ситуацію в громаді. Виходить, вони не готові працювати навіть в інтересах громади.
Зараз скінчилися вибори і потрібно все забути і почати все з чистого аркуша, разом працювати. А ми після виборів один одному руки не потиснули. Тому що у них особисті якісь амбіції.
А людям я вдячний, що вони в мене повірили. У нас чудові люди, працьовиті, талановиті.
- З чого почалося нове життя громади? З чого почав її голова та депутатський корпус?
- Життя триває. Всі три сільських ради живуть в одній державі, в одній громаді, але в кожному селі свій уклад, свої звичаї. Наразі знаходимо спільну мову і нам вдається. І в цьому я бачу великий позитив. Бо є ціль – зробити життя в громаді кращим. Щоб молоді люди хотіли тут залишитися жити, щоб не хотілося покидати рідний край заради хмарних мрій.
Відбулося дві сесії, 22 червня пройшло перше засідання виконкому. Завдання №1 – почути один одного, зрозуміти один одного і спільно вирішувати усі питання. Я вдячний Богу і долі, що нам поки що це вдається. В других громадах політичні сили ведуть між собою боротьбу за владу і це йде не на користь. У нас цього немає.

За що я вдячний виконуючим обов’язки старост: Віктору Анд-рійовичу Риболову та Михайлу Михайловичу Чорному, мешканцям громади, депутатам, членам виконкому – у нас вирішуються усі питання без крику. Ми змогли погодити єдині ставки земельного податку, хоча до цього часу,вартість землі в Дніпровці, в Нововодяному, в Примірному, Мічуріному і Водяному значно різнилися.
Ми вже громада! І нам треба робити так, щоб людей не образити і бюджет поповнити.. Нам казали: ви об‘єднаєтесь та перегризетесь. Але все навпаки - ми об’єдналися і знаходимо спільну мову, і бачимо перспективу, і безумовно надіємося на все краще. Яке здійсниться при умові - держава повинна виконати те, що обіцяла – віддати податки, віддати право розпоряджатися землями на своїй території —громадам. Поки ще немає цих законів. Тільки це здійсниться – ми будемо вирішувати свої проблемні питання якісно і швидко: і це не тільки якісні дороги, а багато чого, що потребує нагального втручання. Наразі у нас руки зв’язані законодавчо.
Як і у депутатському корпусі, так і у виконавчому комітеті представлені всі території своїми людьми, у пропорційному відношенні. Приклад нашої спільної роботи - за один податок ми взяли дніпровську ставку як базову. По другому податку – нововодянські цифри. Водяне не тягне ковдру на себе. Це подобається представникам громад, а це має тільки позитивний зиск. В такому напрямку ми працюємо.
Зараз у нас реорганізаційний період. Ми знайшли спільну мову з виконавчими комітетами сільрад, які увійшли в громаду. Працевлаштували всіх людей. Тільки в Нововодяному звільнився один чоловік за власним бажанням.
Всі будуть переведені у штат Водянської сільської ради, але працювати вони будуть на своїх територіях. Люди від об’єднання не постраждають, а буде тільки краще. Старостам ми виготовили гербові печатки, надали право посвідчувати заповіти і другі нотаріальні дії згідно закону. Старости мають право підписувати і завіряти на своїх територіях усі документи. Утиску люди не мають. Звісно, фінансова документація і кадрові питання підписуються лише мною, приїздять головні бухгалтери, погоджують фінансові документи.
- Одне діло, Ви балотувалися, а друге – Ви вже голова об’-єднаної громади. Ви достатньо близько знайомі з проблемами кожного населеного пункту. І Їх безліч. На Вашу думку, на які проблеми, першочергові, треба звернути увагу? Що дійсно зможе вирішити громада самотужки, а що за допомогою сторонньої сили, або великих грошей з бюджету держави?
– Кричущі проблеми – це дороги і підтоплення. Це дві великі проблеми, які стосуються нашої громади.
По підтопленню. Гроші виділили, роботи ведуться. Але поки ще не так швидко, як нам хочеться. Зараз літо і значно знизився рівень води. Але прийде осінь, підуть дощі – хотілось, щоб захисні споруди отримали кошти і зробили свою роботу. Вірю, що ця проблема буде вирішена.
- Чи буде в депутатському корпусі створена комісія, яка буде здійснювати системний контроль за виконанням цих робіт?
- Були бажаючи на цьому заробити дивіденди. Я спитав одного з них: «Ти очолиш цю комісію? Тільки вона буде від громадськості, куди ввійдуть депутати, члени виконкому, представники обох громад. Це не буде комісія однієї людини, яка лише збурює громадськість». Людина промовчала. Одне діло балакати, а друге - діло робити. Дорікати,не зробивши самому, - це найлегше.
На сесії ми затвердили депутатські комісії згідно регламенту, згідно порядку. На наступній сесії буде створена комісія по підтопленню. В неї ввійдуть депутати, фахівці і представники громадськості. Зараз поки що у нас дефіцит кадрів - треба і архітектора взяти в штат, тоді ми зможемо повноцінно зформувати комісію.
Дороги?! Їх кричущий стан нікого не залишають байдужим. Дійсно, дороги, що знаходяться на балансі сіл громади (це дороги всередині населених пунктів), вони відносно в задовільному стані, по відношенню до обласних та доріг державного значення. Ми до них ніякого відношення не маємо. Де діваються наші кошти? Транспортний податок? І зараз витратити нам кошти на ці дороги - це порушення, тому що це не цільове використання коштів. Але не дивлячись на це, ми зустрілися з начальником філіалу райавтодору в Кам’янці-Дніпровській В’ячеславом Вікторовичем Пархоменко, домовилися про співфінансування, закон таку норму передбачає.
Ми вирішили відремонтувати дорогу по вулиці Миру. На даний час проводиться ямковий ремонт цієї дороги на умовах співфінансування: 30 відсотків вартості робіт проплачує Водянська громада, а 70 відсотків служба автомобільних доріг у Запорізькій області.
А ось на ремонт Центральної (Леніна) вулиці виділить гроші лише служба автомобільних доріг у Запорізькій області.
Це питання на контролі всього депутатського корпусу і особливо у мене, як голови громади.
Взагалі, нам треба повернути податок на транспорт, зняти акциз із бензину, віддати ці гроші громадам і потім з нас питати. Коли нам віддадуть ці гроші - у нас дороги будуть європейські.
Навіть в такому стані ми готові взяти дороги, хай вони нам їх передадуть, але тільки при умові: верніть нам податок. Страховку забирають! І куди йде? Невідомо! До цього часу, ми лише в змозі «латати» свої дороги.
Звісно, і в цьому питанні ми сподіваємося на нашого народного депутата Володимира Бандурова, який не залишає громаду і наш район без своєї уваги.
- Чи відповідає зараз робота нової влади громади очікуванням?
- Люди відносяться поки що позитивно – вірять, очікують змін. Це період такий, що треба чекати і працювати….
- Сергію Вікторовичу, Ви безумовно мрієте про потужну громаду. Чи є у Вас амбітні плани, які Ви не боїтесь озвучувати? Можливо є скриті ресурси економічного розвитку на території Водянської громади?
- Плани є і у мене, і у кожній території. Під плани потрібне фінансування. А поки що нам нічого не дали - все тільки на словах.
- Культура безумовно розвиватиметься, для цього є бажання населення, тих, хто працює в цьому напрямку. Велика роль культурних заходів під час відпочинку населення та в свята.  Чи буде якийсь окремий сектор в громаді, який буде опікуватися проблемами культурного розвитку громади?
- З 1-го липня буде устаткована структура виконавчих органів. Культура не буде знищена ні в якому випадку – культура була, є і буде.
В планах соціально-економічного розвитку в Нововодяному ми запланували на ремонт Будинку культури 1 млн 200 тисяч гривень.
Це вже підтвердження, що культура буде. Зараз у нас три завідуючих Будинками культури, чотири художніх колективу. Як воно буде? Не готовий зараз сказати. Це буде вирішувати громада. Є задум створити центр культури або культурно масовий центр при громаді. У нас у штаті передбачено відділ культури, який буде вести загальне керівництво.
На засіданні виконавчого комітету ми обговорювали наші традиції – проведення Днів села, і вирішили - будемо святкувати і в Дніпровці, і в Нововодяному і у Водяному у ті дні, які вже вписані в історію сіл, але допомагаючи один одному. Таким чином, ці свята будуть більш масовими і цікавішими.
А стосовно закладів освіти, як я казав у своїй передвиборній програмі - закриватися ні школи, ні дошкільні заклади не будуть. А оптимізація можлива. Це буде залежати від бюджету сільських рад, і від субвенції, яку нам надасть держава. У планах соціально-економічного розвитку ми запланували ремонт і виділення коштів на кожну школу.
- Децентралізація і медична реформа боляче вдарять по медичним працівникам? Чи не постраждає населення від реформ?
- Медична реформа буде. І вона буде покладена на плечі громад, звісно. Що стосується надання медичних послуг населенню, я впевнений, що люди не постраждають: як надавалась первинна допомога медамбулаторіями, які існують у кожному населеному пункті, так вона буде і надаватися. Ми намагаємося зробити все, що від нас залежить. Водянській медамбулаторії виділили 790 тисяч гривень на ремонт, який вже почався.
Що стосується вторинної ланки, тобто ЦРЛ. Скоріше питання буде стояти про співфінансування. Люди потребують стаціонарного лікування. І ми готові до цього. Щось повинна давати держава, а решту будемо перекривати за рахунок громад. Так саме як і зараз харчування дітей 1-4 класів - держава зняла із себе цю проблему. Але ж діти харчуються! Місцеві бюджети взяли на себе цей обов’язок.
Думаю нічого не буде такого, через що треба засмучуватися. Населення, звісно, переживає, і медпрацівники теж. Ось працівники Дніпровської сільської ради хвилювалися, що вони залишаться без роботи, як і нововодянські. Ми їх оформили у штат Водянської сільської ради, а працюють вони у себе на місцях. Може і з медпрацівниками так буде: лікар буде числитися за громадою, отримувати у нас гроші,(наприклад, терапевт у нас, а хірург - в Кам’янській громаді), а послуги будуть надавати на території ЦРЛ. Можливо так, а можливо лікарі запропонують новий шлях вирішення цього питання. Звісно треба все обдумувати і віршувати. Можливо у Кам’янській громаді своє бачення, як це зробити: так щоб і мешканці були задоволенні, і медичні працівники також. Всі інтереси будуть зараховані. Безумовно, все залежатиме від керівників громад, від депутатського корпусу громад. Якщо об’єднати потенціал Кам’янської і Водянської громад - то ми гори тут звернули б. Це залежить, в першу чергу, від двох керівників. На жаль, поки це не виходить.
Проблема підтоплення – це проблема як Кам’янської, так і Водянської громади. І як тут ділитися? Ніяк! Створимо ми Водянську комісію, яка буде працювати лише до провулку Межовий? Звісно ні. Бо так не можна. Цю комісію треба робити з представниками обох громад.
- Сергію Вікторовичу, наразі увага більшості населення зосереджена на пошуку зовнішніх ринків збуту овочевої продукції. До речі, Ви прокоментуєте обставини, які відбулися навколо оптового ринку «Водянська Січ» на початку червня?
- У правоохоронних органів з’явилося питання до керівництва овочевого ринку, або як вони самі себе називають «торговим майданчиком», про правильність справляння плати за в’їзд. Поліція вилучила касові апарати, які ніде не зареєстровані, і поїхала. По громаді пішли чутки, що ринок закрили, до мене почали масово звертатись жителі за роз’ясненням . Я зустрівся з директором торгівельного майданчика Павлом Григоровичем Живоглядом і попросив його не закривати шлагбаум, щоб люди могли заїжджати продавати свою продукцію до вияснення ситуації по суті. Але члени кооперативу Глінський А. О. та Величко В.Г. не прислухались до мого прохання і на наступний день ринок був закритий, а людям вони пояснювали, що ринок закрила влада. Закриваючи шлагбаум, вони забули, що багато людей заплатило абонентну плату за в’їзд на ринок за весь сезон. Обурення людей, які цілий день були вимушені продавати свою продукцію на трасі заставило зібрати збори на ринку о 16 годині, де людям була роз’яснена правдива ситуація, що склалася. Ринок відкрили і він працює на цей час. На жаль і в цій ситуації мої опоненти намагалися дестабілізувати ситуацію, але це їм не вдалося. На даний час стоїть питання, що власники землі Глінський А.О та Юшинова Н.В. повинні змінити цільове призначення своєї землі під комерційну діяльність і оформити свою діяльність, згідно вимог законодавства.
Ініціатором створення ринку був В.Г. Величко ще в 2008 році. Є стаття в газеті де він писав, який буде багатий бюджет сільської ради, якщо в селі буде працювати ринок, і як всім буде добре. Але на жаль це виявилися лише пусті обі-цянки. З 2008 року Василь Григорович не зміг узаконити навіть свою землю, перевести під комерційну діяльність, яка має призначення лише під особисте селянське господарство. Але зумів зробити і зареєструвати устав кооперативу, який гласить що це – «торгівельний майданчик «Водянська Січ» - неприбуткова організація для пенсіонерів». І влада винна !?
- Земля, на якій знаходиться ринок, кому належить?
- Основна доля до 4-х га Валентині Миколаївні Живогляд; 0, 58 га Наталії Василівні Юшиновій, і один гектар Анатолію Олексійовичу Глінському. Ось три основних співвласника. Лише земля Живогляда має комерційне призначення. Йому можна йти у податкову, узаконити касовий апарат і працювати спокійно, сплачуючи 5% податків від обороту в бюджет. У Глінського і Юшинової земля не оформлена під комерцію, а лише – як особисте селянське господарство.
- Так, а куди гроші ідуть, які вони збирають?
- До бюджету сільської ради надходить лише єдиний податок, щодо інших коштів це питання до власників земельних ділянок.
- А як це? Ринок знаходиться на території Водянської громади, а влада нічого не бачить?
- Якби ринок був в межах села, тоді наші депутати мали б право приймати любе рішення. А так, це земля за межами села, вона підпорядкована Геоземкадастру, навіть не голові районної державної ад-міністрації. Ось такі у нас закони. Ми на їх зараз не маємо ніякого правового пливу. Тільки громадськість.
- Так може краще передивитися ситуацію і знайти вихід, відкривши ринок в іншому місті. Доручити це іншим людям, які будуть думати не лише про себе, а й про людей, де влада буде в змозі контролювати власників.
- В ситуації, що склалася, точно ясно одне, що на трасі люди торгувати не будуть. Місце для ринку хороше, люди до його звикли дорога натоптана і на мою думку відкривати ринок в іншому місці непотрібно. При виготовленні нового генерального плану села Водяне територія ринку включена в межі села Водяне, що дасть право депутатам контролювати і впливати на стан справ на ринку. Власникам земельних ділянок на ринку був наданий останній шанс, щоб переоформити цільове призначення своїх ділянок, оформити ринок в правовому полі, працювати і сплачувати податки.
- Чи є в планах громади орга-нізація свого сайту, щоб інформувати про роботу влади?
- На даний час проплачений і відкритий офіційний сайт Водянської громади, його адреса: http: // vodyanska.gromada.org.ua Спеціалістом громади проводиться його формування і наповнення. Сподіваюсь, це буде швидко. А поки що мешканці громади мають змогу черпати новини через газету «Новини дня» та інші. Ми регулярно будемо розповідати про всі події, які будуть відбуватися в громаді.
Бесіду вела
Віра Андрусенко