Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ДЖУРА – ЦЕ ШЛЯХЕТНІСТЬ. ДЖУРА – ЦЕ ВІДВАГА. ЦЕ – ЧЕСНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ПОВАГА!

Увага учнів та вчителів шкіл села Великої Знам’янки цього тижня була прикута до військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура». Саме до цих змагань відчайдушно та натхненно готувались школи нашого села, увесь травень. І ось настав ключовий день, коли мало бути з’ясовано, команда якої школи здобуде довгоочікуване перше місце.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл-Джура» є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Ось вже не один рік вона проводиться серед учнів шкіл села Велика Знам’янка.
Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.
Участь у Всеукраїнській грі «Джура» – це шлях свідомого опанування лицарськими, гуманними і демократичними традиціями українського народу, виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління, підготовки молоді до творчої праці, військової служби та захисту України.
Учасники гри називають себе джурами. У козацькі часи джури – це юнаки, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Але стати джурою тоді міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.
Місцем проведення військово-патріотичної гри було традиційно обрано Мамай- гору, природні умови якої якнайкраще підходять для такого типу змагань. Вже о шостій ранку організатори гри разом із вчителями, котрі готували дітей, зібрались у визначеному місці, для облаштування місцевості під змагання. Відповідно о 8.00 почались збори на базі шкіл учасників змагань разом із вчительським активом, вони із усім необхідним для гри спорядженням виїхали до вже підготовленого місця.
Власне гра «Сокіл-Джура», має певні чіткі вимоги, щодо організації та проведення. Розроблене типове положення передбачало наступні змагальні дисципліни:
- впоряд (5-7 хв.) - змагання з індивідуальних дій та дій у складі рою проводяться за навчально-методичним посібником;
- силове змагання «Перетягування линви»;
- туристсько-спортивна смуга перешкод;
- стрільба з пневматичної гвинтівки по мішені;
- завдання із орієнтування на місцевості;
- змагання «Рятівник»;
- гра «Відун» – конкурс на знання історії України;
- конкурс з приготування козацького куліша;
- конкурс козацької пісні.
Конкурсна частина розпочалась із рапортування капітанів команд, та марширування з різними елементами побудови строю. З перемоги в цьому заліку, розпочала свій яскравий виступ команда Великознам’янської загальноосвітньої школи №1. Потім територія, де проводились змагання, була поділена на відповідні ігрові зони, в які у відповідності до облікового листа прибували капітани разом із своїми командами, де їх зустрічали судді. Суддями виступали організатори заходу, та вчителі шкіл, медичні працівники Великознам’янських загальноосвітніх шкіл у змаганні «Рятівник». Учасники змагань демонстрували спортивну витривалість долаючи смугу перешкод; розв’язували евристичні завдання із історії козацтва; демонстрували вміння визначати висоту об’єкта, використовуючи вміння та навички туристичного орієнтування; поралися у вправності надавати першу медичну допомогу, умовному постраждалому; як справжні джури, вражали уміннями точно поцілити мішень.
В цілому всі перераховані залікові завдання, гармонічно доповнювали одне одного своїм різноманіттям, але найбільш запеклим виявився турнір із перетягування канату. В цьому запеклому змаганні, перемогу здобули вихованці Великознам’-янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1. По обіді на розсуд членів журі було представлено приготовлені учасниками змагань козацькі страви, у цьому завданні всі команди отримали вищий бал, тим самим підтверджуючі, що наші джури не тільки вправні та дужі, але й вміють поводитися із традиційними для української кухні продуктами. Підсумковим завданням було заспівати всією командою козацької пісні. Кожна школа не дивлячись на, здавалося б, вузьку пісенну тематику, змогла здивувати слухачів своєрідною різноманітністю. Наостанок всі учасники змагань запалили багаття дружби та заслухали підсумки, що їх оголосило шановне журі. Переможцями змагань вже тради-ційно стала Великознам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, зовсім небагато балів у запеклій боротьбі поступила Великознам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, третє місце отримала Великознам’янська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2 та четверте місце залишилось за Великознам’янською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів №4. Незважаючи на те, що сама гра це змагання, серед учасників панував хороший настрій та підтримка, як своїх учасників так і суперників. Всі, хто взяв участь у заході, отримали безліч позитивних емоцій та здобули безцінний досвід духу змагання та братерства.
Що ж до Великознам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, то перемога у «Сокіл-Джура», це не тільки разова перемога, це черговий успішний виступ, на рахунку її вихованців. До цього були здобуті перші місця в змаганнях з легкої атлетики та футболу, що в цілому, разом із «Сокіл-Джура», складають кубкову спартакіаду села Велика Знам’янка. Кубок буде вручений на святкуванні дня села четвертого червня, тож запрошуємо усіх, хто має бажання привітати переможців та розділити разом з ними святкові емоції. Там же буде оголошено, головний приз, що на даний момент є сюрпризом для всіх. Яким би він не був, але шкільний актив Великознам’янської першої школи по праву заслуговує відзнаки, оскільки перерахувати здобутки цього навчального року, навряд чи вдасться, в рамках цієї статті. Згадаємо, лише, самі знакові, це призові місця в районному та зональному змаганнях юних інспекторів дорожнього руху, де лише 0,45 секунди відділили команду першої школи від обласного етапу; відчайдушний виступ у районному та зональному турнірі «Козацький гарт», також приніс гідні здобутки, перше та друге місця відповідно, ну і профорієнтаційний КВК – почесне друге місце. Тож перемога в «Сокіл-Джура», став закономірним результатом, натхненної та плідної праці педагогів та учнів Великознам’янської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №1.
Щиро вдячні нашим шановним орга-нізаторам заходу та почесним гостям. Оці-нювала конкурс головна суддівська колегія, до складу якої увійшли Д. О. Погорєлов та А. О. Кустинська, яка за сумісництвом виступила координатором та організатором змагань, що були проведені на високопрофесійному технічному рівні. Привітали, оголосили переможців, вручили цінні відзнаки та призи почесні гості: заступник голови Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації І.Ф. Зикова та начальник відділу культури та туризму Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Т.О. Бондаренко. Людина, без якої неможливо уявити організаційний процес даного заходу-голова Великознам’янської сільської ради А.К.Кондратенко.
В свою чергу, вітаємо переможців, учнів Великознам’янської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №1, членів команди «Нове покоління», капітана команди Олександру Луценко, а також, Олександра Генералова, Вадима Баранова, В’ячеслава Харитонова, Андрія Браницького, Руслану Панченко, Дмитра Дерев’янко, Микиту Фіногенова. Окрема подяка всім організаторам та педагогам, що долучилися до цього заходу, тим самим збагативши свій внесок у всебічний розвиток молодого покоління нашого села.
Гра мала за мету національно-патріотичне та духовне виховання учнівської молоді села та мала завдання пропаганди здорового способу життя засобами краєзнавства, козацьких моральних цінностей та популяризації українських національних видів єдиноборств, вивчення української військової традиції. Гра «Джура» – це системна робота, що проводилася протягом навчального року. Юні джурівці чотирьох навчальних закладів демонстрували свою звитягу, мужність, спритність, витривалість та знання. Діти-учасники унікальні, адже вони мають знати та вміти все: співати, танцювати, крокувати, стріляти, орієнтуватися на місцевості, проводити бойове розгортання, рятувати потерпілого, знати основи надання першої долікарської допомоги, історію, готувати українські страви, тощо.
Діти – учасники непересічної патріотичної гри, аналогів якій нема у всьому світі. В черговий раз довели нам, що КОЗАЦЬКОМУ РОДУ – НЕМА ПЕРЕВОДУ!

Наталя Малахова