Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Підготовка до літнього мовного табору - 2017

У лютому 2017 року НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області став учасником проекту GoCamp2017. 
Школа, отримавши статус GoCamp  (таких шкіл в Україні - 160 шкіл,  у Кам’янсько-Дніпровському районі - 2), у червні 2017 року організує мовний літній табір нового формату із залученням іноземних волонтерів, робочою мовою якого буде англійська. Протягом роботи табору діти зможуть взяти участь у реалізації захоплюючих проектів та завдань, поспілкуватися англійською з іноземним волонтером та відпочити.
5 квітня у приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти Університету ім. Б. Грінченка м. Київ відбувся старт тренінгу для вчителів англійської мови, організаторами якого стала  ГО GlobalOffice спільно з посольством CША в Україні, Британською Радою в Україні та Міністерством освіти і науки України.
Участь у тренінгах взяла учитель англійської мови НВК Ганна Миколаївна Макаренко. Під час тренінгів понад 600 вчителів з усієї України під керівництвом тренерів опановували інтерактивну методологію викладання іноземної мови, а також основи створення програми пришкільного мовного табору, згідно з якою вже у червні проходитиме мовний табір GoCamp у нашій школі.
Привітати вчителів із початком навчання завітали Пол Кімм, директор Навчального центру та Екзаменаційних служб Британської Ради в Україні, Джон Сільвер, керівник RELO Office при Посольстві США в Україні, Мустафа Найєм, співзасновник ГО GlobalOffice, народний депутат України, Оксана Нечипоренко, директор ГО GlobalOffice, а також Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, яка провела окрему зустріч із учителями.
Протягом двох днів професор Державного університету Орегону Леслі Опп-Бекмен, а також інші тренери від Посольства США в Україні та Британської Ради розказували та показували на прикладах, як зробити навчання ефективним і веселим, використовуючи під час своїх занять ігрові матеріали та різноманітні види рухової діяльності.
Оксана Нечипоренко, директор ГО GlobalOffice зазначила, що ідея запросити в українські школи іноземних волонтерів із різних куточків світу у 2016 році, надихнула, як дітей, так і вчителів. Понад 100 іноземців, які приїхали до України, протягом трьох тижнів допомагали дітям долати мовний бар’єр, ставати відкритішими та активнішими, а вчителям – постійно розвиватися. У 2017-му ми прагнемо залучити до проекту набагато більшу кількість волонтерів. На разі 400 іноземців пройшли успішно інтерв’ю та збираються прилетіти до України влітку.
Наприкінці першого дня тренінгу привітати вчителів завітала Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України. У розмові з вчителями вона поділилася концепцією Нової української школи, в якій проект GoCamp став однією із сходинок до інноваційної освіти, яка потрібна дітям у 21 столітті. 
76% опитаних українців вважають, що українську систему освіти потрібно змінювати, адже освіта має йти попереду розвитку суспільства.  Саме тому ми прагнемо перейти від школи, де запам’ятовують та відтворюють, до школи компетентності, яка включає не лише знання, але й уміння використовувати ці знання задля вирішення власних і суспільних проблем. Наразі у школах варто зосереджуватися на розвиток «м’яких» навичок, що включає знання іноземних мов, лідерські якості, уміння критично мислити та оцінювати ситуацію, креативність тощо. Тобто це повна зміна сучасної системи української освіти, яка будувалася за старими потребами, – поділилася пані міністр.
Під час зустрічі вчителі ставили питання пані Лілії, обговорювали проблеми викладання іноземних мов у школах та ділилися планами на майбутнє.
Тепер у квітні-травні 2017 тренінгові заняття під керівництвом Макаренко Ганни Миколаївни пройдуть і в НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області для педагогічних працівників, які будуть залучені до проведення літнього табору. Вчителі іноземних мов підготують цікаві та насичені програми, які органічно поєднують спорт, здоровий спосіб життя, соціальну і екологічну діяльність та нову культурологічну інформацію. Оригінальні програми заходів передбачають різноманітні форми, серед яких проекти, круглі столи, квести, флешмоби, со-ціальні та екологічні акції, майстер-класи, брейн-ринги, талант-шоу  тощо. 
Запрошуємо у червні 2017 року учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Кам’янки-Дніпровської удосконалити власний рівень мовленнєвої компетентності з англійської мови у нашому шкільному мовному таборі. 
Ганна Макаренко, вчитель англійської мови НВК