Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Валерій Свєшніков: «У Кам’янсько-Дніпровському районі великий потенціал для вирішення всіх питань, головне – робити все вчасно»

Під головуванням голови Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Валерія Свєшнікова та за участі голови райради Геннадія Олененка 28 грудня 2016 року проведено засідання Погоджувальної ради при голові РДА. В порядку денному голова РДА В.Свєшніков звітував перед адміністративно-господарським активом району про проведену роботу у 2016 році та розповів про плани на наступний 2017 рік.
– Зусилля райдержадміністрації зосереджені на виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, рішень обласної та районної рад, розпоряджень голови обласної державної адміністрації та власних розпорядчих документів, направлених  на розвиток галузей економіки, забезпечення життєдіяльності соціальної сфери в населених пунктах  району, – наголосив на початку свого виступу голова райдеражміністрації Валерій Свєшніков.
Так, в 2016 році Кам’янсько-Дніпровському району виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження на загальну суму 6068,363 тис.грн для капітального і поточного ремонтів об’єктів со-ціальної сфери району. Кошти отримані в повному обсязі. Проведено капітальні та поточні ремонти по 14 об’єктам:
- районна бібліотека для дорослих і дітей;
- капітальні ремонти навчальних закладів: загальноосвітніх шкіл - Кам’янсько-Дніпровської №3, Нововодянської, Благовіщенської, Новодніпровської, Іванівського НВК і дитячих садків (“Оленка” в с.Велика Знам’янка, “Веселка” в с. Дніпровка, “Топольок” в м. Кам’янка-Дніпровська, “Сонечко” в с.Водяне);
- ремонт водопроводу по вул. Шкільна в с.Велика Знам’янка;
- ремонт 2-х доріг в м.Кам’янка-Дніпровська;
- ремонт системи водовідведення дитячого садка “Барвінок” в м. Кам’янка-Дніпровська.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2016 році
Кам’янсько-Дніпровському району виділена субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на загальну суму 3587,428 тис. грн для капітальних ремонтів об’єктів со-ціальної сфери району. Кошти отримані в повному обсязі. Перелік об’єктів, що фінансувалися у 2016 році за рахунок цієї субвенції:
- капітальний ремонт Дніпровської ЗОШ №2;
- реконструкція вуличного освітлення в с.Іванівка;
- капітальний ремонт водопровідної мережі в м. Кам’янка-Дніпровська;
- капітальний ремонт дитячого садка “Пролісок” в с.Благовіщенка;
- реконструкція водопроводу по вулицям Олім-пійська і Центральна в с.Велика Знам’янка;
- заміна вікон в Іванівському НВК.

Співпраця з Європейським
інвестиційним банком
В рамках роботи по реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту “Надзвичайна кредитна програма відновлення України” чотири проекти від Кам’янсько-Дніпровського району пройшли попередній аналіз і подані на затвердження Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на загальну суму 4477,0 тис . грн і будуть реалізовані в 2017 році. Це капітальні ремонти 4 відділень центральної районної лікарні: акушерсько-гінекологічного, терапевтичного, неврологічного, поліклінічного.

Сільське господарство
На сьогодні агропромисловий комплекс району включає в себе 86 діючих сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
У поточному році аграрії району зібрали 85,3 тис. тонн зернових і зернобобових культур. За останні три роки нинішній урожай найвищий. У порівнянні з 2015 роком валовий збір зернових культур збільшився на 13%.
З площі 16390 га намолочено озимої пшениці 57201 тонну, при середній врожайності 34,9 ц/га; озимого ячменю з площі 3165 га намолочено 10065 тонн, урожайність становить 31,8 ц/га; ярого ячменю зібрано з площі 1175 га, валовий збір якого склав 3254 тонни, урожайність 27,7 ц/га. У пізніх і технічних культурах врожайність склала: соняшник 18,3 ц/га; кукурудза - 86,8 ц/га; соя - 31,6 ц/га.
Кращих показників при збиранні врожаю в 2016 році досягли сільськогосподарські підприємства: ПАТ «Племзавод «Степной»; СТОВ «Благовіщенка», Фë³кторія», ТОВ «Конвеєр», «Левада», ФГ«Яструб», ФГ«Мрія»; ТОВ«Агро-Дніпро», ФГ«Чакан», ФГ«Луч-6», ФГ«Іскра».
Під урожай 2017 року в районі посіяно 20916 га озимих культур, що дає надію отримати високий показник валового виробництва зернових культур.
Галуззю тваринництва в районі займаються 4 господарства: ПАТ«Племзавод «Степной», Агропромислова компанія, ФГ «Еміна»і ТОВ «ФрідомФарм Бекон».
За 11 місяців минулого року в цих господарствах вироблено 3262 тонни м’яса в живій вазі, що на 378 тонн більше показника 2015 року. Реалізовано м’яса в живій вазі 2733 тонни, що більше показника 2015 року на 151 тонну. Виробництво молока в 2016 році склало 6422 тонни, що на тисячу триста вісімдесят п’ять тонн більше 2015 року. Надій молока на корову за 11 місяців 2016 становить 8562 кг, що перевищує показник минулого року на 813 кг. Це один з кращих показників в Україні.
Зростає поголів’я великої рогатої худоби і свиней. В сільськогосподарських підприємствах району налічується 1764 голови великої рогатої худоби, в тому числі 750 голів корів. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року, поголів’я ВРХ зросло на 163 голови, поголів’я корів за рік зросло на 100 голів. Поголів’я свиней становить 22046 голів, що на 2127 голів більше, ніж в 2015 році. Зросли також середньодобові прирости великої рогатої худоби і свиней.
Важливим фактором насичення продовольчого ринку району є переробні підприємства ПАТ «Племзавод «Степной» - ковбасний і молочний цехи. За 11 місяців поточного року цими підприємствами вироблено та реалізовано: цільного молока 1612 тонн, кисломолочної продукції 1048 тонн, твердих сирів 61 тонна, ковбасних виробів 238 тонн. Зазначена продукція відрізняється високою якістю і користується великим попитом у населення району та області.
Згідно з програмою розвитку молочного скотарства в 2016 році ПАТ «Племзавод «Степной» отримав з обласного бюджету 500 000 гривень за приріст 100 голів корів молочного напрямку.
Згідно розрахункових планів сільськогосподарських підприємств, що займаються галуззю тваринництва в 2017 році поголів’я великої рогатої худоби буде збільшено в порівнянні з поточним роком на 320 голів, в тому числі корів на 200 голів. Поголів’я свиней планується збільшити на 900 голів. З цією метою в 2017 році буде завершено будівництво корпусу для утримання ВРХ на 560 голів і реконструкція приміщень для утримання свинопоголів’я.
За великі досягнення в розвитку галузі тваринництва начальник тваринницького комплексу ПАТ «Племзавод «Степной» Галина Миколаївна Бекасова Указом Президента України нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.
Згідно розпорядження голови облдержадмі-ністрації «Про проведення операції «Урожай 2016» робочою групою на території району проведена робота по виявленню земельних ділянок, які не використовуються. Також встановлено використання земельних ділянок без відпові-дно оформлених документів загальною площею 761,7183 га, з яких 639,6803 га землі державного підприємства «Запорізьке», матеріали робочої групи передані в правоохоронні органи. Земельні ділянки, які не використовуються або використовуються без документів, на даний момент зарезервовані для учасників АТО.
У поточному році управлінням Госгеокадастра в Запорізькій області видано 10 дозволів на розробку технічної документації на виділення земельних ділянок за межами населених пунктів і 9 рішень сільських рад на розробку технічної документації на виділення земельних ділянок в межах населених пунктів учасникам АТО.
Встановлено факти недекларування доходів з земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства на загальну площу 768 га. Завдяки виявленню і проведення роботи з власниками, в бюджет додатково надійшла сума за вказані земельні ділянки в розмірі 287 тис. грн, що є значною сумою для бюджету.
Завдяки дослідженню виявлені землі колективної власності, придатні до сільськогосподарського використання, на яких ведеться робота по передачі в оренду з процентною ставкою не менше 12%, що збільшить надходження до бюджету району. Проводиться робота з переукладання договорів оренди земель зі зміною процентної ставки з 6% на 12% від нормативно-грошової оцінки, що також збільшить надходження до бюджету.
Операція «Урожай» буде продовжена і в 2017 році.

Соціальний захист
Програмою житлових субсидій в районі охоплено 8468 домогосподарств. За призначенням всіх видів державної допомоги звернулося 3627 сімей.
З районного бюджету надано матеріальну допомогу малозабезпеченим, соціально незахищеним верствам населення на суму 30 тис. грн.
Видано 54 санаторно-курортних путівок інвалідам, ветеранам війни і ветеранам праці, 18 технічних засобів пересування та реабілітації, 106 направлень на виготовлення протезно-ортопедичних виробів. Отримали компенсації на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та на транспортне обслуговування 41 інвалід.
В районі перебувають на обліку 122 учасники антитерористичної операції. Оздоровлені і пройшли психологічну реабілітацію 13 учасників АТО. У Кам’янсько-Дніпровській технічній школі 3 учасники АТО пройшли навчання і отримали спе-ціальність електрогазозварника, і в даний час 3 учасники АТО проходять навчання за цією ж спеціальністю. Протягом року 1 учасник АТО звернувся за наданням одноразової адресної грошової допомоги на компенсацію витрат, пов’язаних з розробкою документації із землеустрою для відведення земельної ділянки, гроші були виплачені. У літній період було оздоровлено 9 дітей учасників АТО і 2 сім’ї загиблих учасників АТО.

Освіта
Протягом року в 13 навчальних закладах проведено заміну і ремонт газових котлів, циркуляційних насосів системи опалення, заміна електричних лічильників на електронні, на що виділено з районного бюджету 356.7 тис. грн.
Організованим підвозом згідно районної програми «Шкільний автобус» було охоплено 429 учнів, 55 дошкільнят та 22 працівника. Підвіз здійснювався з 8 населених пунктів в 9 школах і 1 дитячому садку.
Протягом 2016 підключені до сучасного високо-швидкісного оптоволоконного Інтернету: районна гімназія «Скіфія», НВК (м.Кам’янка-Дніпровська) і Водянська ЗОШ № 1 імені Ф.О.Окатенка. 11 загальноосвітніх навчальних закладів району мають стабільне підключення до мережі Інтернет, що в повній мірі задовольняє їх потребу. Протягом року проведено роботу по підключенню Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ № 3 та гімназії «Скіфія» до служби G Suit від корпорації Google, що дало учням і вчителям можливість ефективного використання хмарних сервісів в освітньому процесі.
Для доступу учасників освітнього процесу до сучасних технологій придбано 5 сучасних комп’-ютерів для встановлення в Іванівському НВК.
Влітку 2016 на базі гімназії «Скіфія» було орга-нізовано роботу мовного табору «GoCamp», за участю іноземних волонтерів. За підсумками роботи табору керівництвом обласної державної адміністрації було прийнято рішення про встановлення 15 комп’ютерів в гімназії.
У жовтні в Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ № 3 встановлена сучасна спортивна площадка від Фонду Кличків та Фонду Кока-Кола, яку завдяки зусиллям учнів школи було виграно серед 3500 учасників з усієї України.
У 2016-2017 навчальному році відкрито 3 інклюзивних класи, в яких навчається 5 учнів: в Великознам’янській ЗОШ №1 і в Кам’янсько-Дніпровському НВК.
У листопаді-грудні всі 16 шкіл району взяли участь в акціях «Прапор для бійця» і «Подарунок для героя». Всі зібрані подарунки, прапори були передані до волонтерської організації «Передова» міста Енергодар.
За результатами 8 міжнародного форуму «Інновація в сучасній освіті - 2016», який проходив в місті Києві 25-26 жовтня, в номінації «Управління і науково-методичний супровід інноваційного розвитку сучасних запитів освіти» звання лауреата I ступеня удостоєна Благовіщенська загальноосвітня школа.
На базі навчальних закладів району працювало 3 літні табори з денним перебуванням (Кам’-янка-Дніпровська, селах Дніпровка та Велика Знам’янка), в яких було оздоровлено 70 учнів пільгових категорій. У пришкільних таборах було забезпечено дворазове харчування. Всього ви-ділено 24450 тис. грн з районного бюджету.
Спорт
Вихованці районних дитячо-юнацьких спортивних шкіл брали участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Серед них найвищі досягнення:
- чемпіонат області з вільної боротьби - 17 призових місць,
- чемпіонат області з важкої атлетики - 9 призових місць,
- чемпіонат області з волейболу (2 місце),
- першість області з футболу (2 місце),
- чемпіонат України з важкої атлетики - 8 призових місць, з них 1 рекорд України (Віктор Байша);
- міжнародний турнір з важкої атлетики 2 (Анна Панова) і 5 (Сергій Чістобородов) місця,
- чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юніорів в ізраїльському місті Ейлат - 1 місце Анна Панова.

Охорона здоров’я.
Первинна медицина
У 2016 році на виділені кошти з бюджету були придбані товари, медикаменти та виконані роботи:
– ремонт реєстратури Кам’янсько-Дніпровської амбулаторії №3
– закуплені препарати: «Програф» (для хворого з пересадженою донорською ниркою), «Диферелин» (для хворих з Орфа хворобою), туберкулін, необхідні лікарські препарати і деззасоби, пацієнтам видана компенсація вартості лікарських препаратів на підставі пільг;
–придбані конвектори в Кам’янсько-Дніпровську амбулаторію №2 для економії споживання природного газу;
–закуплені медичні бланки для амбулаторій, інформаційні стенди для пацієнтів;
–закуплені і встановлені сигналізатори і клапани на газові котли;
–установа забезпечена бензином і запчастинами на санітарні машини, застраховані транспортні засоби та водії;
–для амбулаторій придбано діагностичні кушетки, коридорні банкетки і інструментальні столи, інший необхідний інвентар;
–проведено заміну 3 електролічильників в Водянській і Великознам’янской амбулаторіях;
–встановлено статистичні програми, закуплені комп’ютери та принтери в Водянську, Ве-ликознам’янську і Кам’янсько-Дніпровську амбулаторію №3;
–проведена метрологія медичного обладнання.
Також голова відмітив, що на початку цього року, завдяки зусиллям небайдужих жителів району, був відремонтований один з найстаріших храмів Запорізької області - храм Різдва Пресвятої Богородиці, у зв’язку з чим він висловив вдячність меценатам, які надали кошти для проведення ремонтних робіт, а саме: компанія «Фреш трейдинг» (керівник Дмитро Васильович Швець), сім’я Тарасових, Сергій Іванович Махінько, компанія «Запоріжоілгруп» (керівники та засновники Олег Володимирович Сєровський і Олексій Олексійович Євсєєв), СТОВ «Благовещенка» (керівник Віталій Григорович Хабло), Віталій Іванович Лоцман, Павло Григорович Живогляд, Василь Григорович Величко, Олександр Леонідович Сєлєзньов, Анатолій Анатолійович Волков, Володимир Борисович Троцкий та безперечно при активній участі народного депутата України Володимира Володимировича Бандурова, яким були виділені кошти на заміну купола храму та підкупольного барабану.
Відносно водозниження ґрунтових вод, Валерій Свєшніков доповів:
– Проблема в тому, що ця структура підпорядковується Дніпропетровській області, але працюють захисні споруди і у нас, тому їхня робота на контролі в райдержадміністрації. На протязі послідніх років ми прикладали всіх зусиль. щоб були виділені кошти задля вирішення цього питання, адже на ці цілі, кожного року на утримання цієї структури потрібно біля 8-9 мільйонів. Кошти виділені не були.
Але робота велась недарма, виділені кошти, завдяки котрим в наступному році питання водозниження буде вирішене.
Ще один з важливих моментів в нашому житті – децентралізація. Стосовно перспективного плану в нашому районі повинно бути три громади. На теперішній час вже сформовані дві: Кам’янсько-Дніпровська та Водянська громади. Зараз очікується вістка з ЦВК про дату виборів – це може бути березень-квітень 2017 року.

Про співпрацю Кам’янсько-
Дніпровської районної державної адміністрації з районною радою
В своєму звіті Валерій Свєшніков підкреслив:
- Тяжко було назвати працю спільною, але до кінця року, приклавши всі зусилля, проблеми були вирішені. Яскравий приклад – заключна в цьому році сесія районної ради, на якій одноголосно був прийнятий районний бюджет, у відмінності з іншими районами та областю. Тому зараз можна сказати що спільна та злагоджена робота двох гілок влади дозволяє з упевненістю дивитися в майбутнє.
На закінчення доповіді голова наголосив, що у району великий потенціал для вирішення всіх питань – головне робити все вчасно.
На засіданні Погоджувальної ради були присутні керівники управлінь і підрозділів районної державної адміністрації, керівники підприємств району, голови міської та сільських рад, депутати районної ради та ін..
Перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Зикова подякувала всіх за плідну співпрацю та коротко розповіла про децентра-лізацію влади на місцях, та про створення об’-єднаних громад на території району.
– Спочатку в плані було накреслено створення 5 громад, – зауважила Ірина Зикова, – але на цей час, згідно законодавства, прийнятий перспективний план, в якому заплановано створення в районі трьох громад: Кам’янсько-Дніпровська міська (м. Кам’янка-Дніпровська та с. Велика Знам’янка – населення біля 23 тис.), Водянська сільська (центр - село Водяне та села Дніпровка, Заповітне, Нововодяне – населення біля 12-15 тис.) та Благовіщенська сільська (центр с. Благовіщенка та села Іванівка, Новодніпровка – населення біля 7 тис.).
У нас громади по розрахункам спеціалістів будуть спроможні вирішити всі питання своєї життєдіяльності і діяти самостійно, без керівництва зверху.
Децентралізація – це рух вперед, тому я думаю що ми з впевненістю будемо рухатись вперед задля кращого майбутнього життя.
Прийняв участь в нараді і начальник Кам’янського відділу Нікопольського регіонального управління водних ресурсів Віталій Гаврилок, який наголосив, що з початку 2016 року був розроблений та пройшов експертизу проект реконструкції Кам’янської та Знам’янської компресорних станцій для захисту від підтоплення Кам’янсько-Дніпровського району. Згідно цього проекту Кабінетом Міністрів розроблена інвестиційна програма, яка в кінці 2016 року почала фінансуватися. В проекті заплановані такі заходи: заміна компресорних агрегатів Кам’янської компресорної станції (3 шт.) та Знам’янської компресорної (2 шт.), буріння 20 свердловин, будівництво високовольтної лінії під свердловини, заміна повітроводів. Згідно проекту спеціалістами Нікопольського регіонального управління водних ресурсів проведена процедура тендерних закупівель через систему «Прозора». Матеріали та обладнання вже надходять на склади Кам’янської ділянки та склади Нікопольского управління. Роботи по реконструкції будуть розпочаті в 2017 році.
Що стосується окремо Великознам’янського захисту. В 2016 році був заключений договір з Одеським інститутом водних ресурсів і розроблений проект по заміні повітроводів, бурінню свердловин та розчищення каналів. Цей проект пройшов державну експертизу та відправлений до Кабінету Міністрів для затвердження інвестиційної програми.
Після впровадження цих проектних рішень ситуація на захисних територіях значно покращиться.
Виступив на Погоджувальній нараді голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради Геннадій Олененко, який відмітив, що спільна та плодотворна праця районної ради та райдержадміністрації дала можливість вирішити головне питання – прийняття бюджету на 2017 рік. Окремо він зупинився на питанні збереження історичної та культурної спадщини нашого району.
В свою чергу, керівник районного історико-археологічного музею Аліна Чернявська доповіла присутнім про перспективи роботи та про проблемні питання закладу.
Виконуюча обов’язки начальника управління держпродспоживслужби в Кам’янсько-Дніпровському районі Олена Володимирівна Забігайло доповіла присутнім про профілактику високопатогенного пташиного грипу. Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці Олег Чиквашвілі подякував керівництву та меценатам за проведення ремонтних робіт в храмі та привітав запрошених з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.
І наприкінці засідання, Диплом міністерства освіти та науки України для Кам’янсько-Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, за активну участь в інноваційній освітній діяльності, перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Зикова вручила директору Валентині Школьній. Також, за дорученням народного депутата України Володимира Бандурова, вона передала від народного депутата Сергію Есаулову Подяку за високий професіоналізм, сумлінну працю та вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Запорізького краю та з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Тетяна Паламар