Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Процес об’єднання громад пішов

jpg.

Об’єднання громад необхідне для концентрації людських, інфраструктурних, земельних ресурсів, щоб нова адміністративна одиниця стала більш потужною та спроможною. Жити у такій громаді для людини означає дуже прості речі — мешкати в селі з тим самим комфортом, що і в місті, або й краще, користуватися транспортом, медичними послугами, мати якісну освіту, доступ до адміністративних, побутових послуг тощо.
Понеділок розпочався зі знаменної події в житті нашого району. В кабінеті голови районної державної адміністрації відбулося підписання меморандуму головами Кам’-янсько-Дніпровської міської ради Андрієм Дятловим та Великознам’янської сільської ради Анатолієм Кондратенко.
Цей історичний документ був підписаний у присутності Валерія Свєшнікова, голови райдержадміністрації, Ірини Зикової, першого заступника голови райдержадміністрації та Олександра Дунаєва, радника голови райдержадміністрації з питань децентралізації.
Валерій Валентинович привітав Андрія Дятлова та Анатолія Кондратенко з тим, що вони вирішили йти шляхом розвитку територій, з великою відповідальністю за свою малу батьківщину.
- Наразі ми хочемо об’єднати Кам’янку-Дніпровську з Великою Знам’янкою, - доповів Валерій Валентинович. - Планували інакше, думали, що Велика Знам’янка, Кам’янка-Дніпровська та Водяне будуть самодостатніми громадами без об’єднання, але законодавством передбачено по іншому.
Країна вкрай потребує кардинальних змін, а реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади є базовою, без якої неможливе здійснення секторальних реформ (освітньої, медичної, житлово-комунальної тощо). В Україні протягом 25 років з карти зникло більше 600 населених пунктів, сільських жителів зменшилося більше, ніж на 3 мільйони, а кількість сільських і селищних рад за цей час зросла більше, ніж на 1000 одиниць.
Були прийняті два ключові закони, які вже сьогодні дають можливість громадам розвиватися, а саме закон «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
ЦІ закони надають можливість органам місцевого самоврядування самим вирішувати питання місцевого значення, надавши їм відповідні ресурси, повноваження та відповідальність.
Громади, які об’єдналися минулого року, вже отримали у 2016-му субвенцію від держави на розвиток інфраструктури, та почали реалізацію відповідних проектів.
- Вже сьогодні голови рад мають багато  задумок та планів щодо їх реалізації. Після створення об’єднаної територіальної громади з’являються можливості для інтенсивного відродження промисловості та сільського господарства, розвитку підприємництва і бізнесу, притоку інвестицій, розширення ділових, екологічних, освітніх программ, - розповіла Ірина Федорівна Зикова. - Громади отримають більше самостійності.
Згідно меморандуму об’єднання в одну громаду села Велика Знам’янка і міста Кам’янка-Дніпровська, відбудеться з центром в місті Кам’янка-Дніпровська.
- Протокол про наміри – це згода голів провести певну роз’яснювальну роботу, - прокоментував Олександр Єгорович Дунаєв. – В Запорізькій області процес децентралізації йде повним ходом - в серпні вже Ботієвська громада проведе вибори.
Однак, є сумніви і у самих підписантів, зокрема, Андрій Васильович Дятлов вважає:
- Головне - все, що обіцяне згідно закону, не залишилося лише на папері.
Наразі за інформацією О.Є. Дунаєва, в Києві створена поки одна громада, в Тернопільській області - 26, в Дніпропетровській -16. У Запорізькій області - поки 6 громад. Плюс ще чотири, які створюються у нас. Ці громади на наступний рік будуть фінансуватися напряму.
Після підписання меморандуму, впродовж місяця пройдуть обговорення на територіях сільських рад та в місті Кам’янка-Дніпровська.
Як повідомив міський голова:
- Скільки ми з людьми не говоримо, їх це не цікавить. Їх цікавить підвищення пенсій, стан доріг, тарифи. Їх цікавлять інші проблеми, створення робочих місць, коли запрацює хоч якесь підприємство.
На що зауважив голова райдержадміністрації В. В. Свєшніков:
- Згідно нових законів, ви самі будете в своїй громаді ремонтувати дороги, створювати робочі місця. Громада буде ви-рішувати в рамках своїх повноважень і можливостей всі питання, які важливі для розвитку громади.
Ірина Федорівна Зикова розповіла, що згідно законодавства в громадах збільшується надходження до бюджету. Бюджети об’єднаних громад переводяться на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, оскільки вони урівнюються в повноваженнях з містами обласного значення. Ці громади вже не залежатимуть ні від району, ні від міста, ні від області. Фінансування стане дворівневим, прямим: від держави — безпосередньо громаді. Об’єднаним громадам передаються функції державної архітектурно-будівельної інспекції — важливі функції, пов’язані із введенням в експлуатацію об’єктів будівництва. Як очікується, це значно спростить відповідні процедури, дасть стимул демографічному, економічному, інфраструктурному розвитку. Уже сьогодні при встановленні орендної плати за землю громада може переглянути ставку і привести її у відповідність до загальнодержавного рівня, з вигодою для бюджету. Ті громади, що спромоглися заохотити до об’єднання більшу кількість територій та людей, що проживають на них, мають кращий бюджет, бо в ньому залишається 60 % податку на доходи фізичних осіб. 
- Требо все врахувати, щоб люди не були ущемлені, - підкреслив А.К.Кондратенко.
На що О. Є. Дунаєв, як радник голови райдержадміністрації з питань децентралізації, роз’яснив:
- Після рішення про згоду на об’єднання створюється група від представників сільських рад, яка вирішуватиме всі питання і підготовлюватиме проекти рішень для подання до обласної ради.
Ще доведеться підготувати проекти рішень і направити до облдержадміністрації. Голова облдержадміністрації затверджує проекти своїм розпорядженням, після цього голова районної державної адміністрації направляє пропозицію в обладміністрацію, для підтримки звернення в ЦВК про призначення виборів.
Водянська громада раніше стала на шлях об’-єднання. Ще 13 червня голови сільських рад – Водяного, Нововодяного, Заповітного і Дніпровки підписали меморандум – з центром в селі Водяне. Чи проводити скорочення штату працівників бюджетної сфери сільської ради? Це вирішує громада.
Наприклад, у Веселому було в штаті 22 людини, а коли об’єдналися - стало 52 людини, це на 12 тисяч населення. І більш того, ще є не заповнені вакантні посади. Поїхали ми в сільську раду села Широке. В селі проживає 860 людей. Громада вирішила, що в штаті керування громадою достатньо 4 людини. У нас в Кам’янці-Дніпровській 13 200 населення, а в Великій Знам’янці – 8 000. Тож в громаді буде більше 20 000 людей. Звісно, і штат повинен бути відповідний. Все вирішує громада, яким шляхом йти, який план розвитку у них буде.
Голова сільської ради Великої Знам’янки ствердно заявив, що в селі ні жодної школи громада не дасть закрити.
Взагалі, проблем вимальовується дуже багато, які потрібно буде вирішувати в стислі терміни.
Наприкінці Валерій Валентинович Свешніков подякував співучасників заходу за розуміння важливості події об’-єднання громад, затвердив, що районна державна адміністрація у всіх питаннях буде допомагати на шляху об’єднання та становлення.
- Вірю, що наша майбутня співпраця,  незалежно від переконань та поглядів,- підкреслив Валерій Валентинович, - та підтримка один одного дасть можливість розбудувати нашу маленьку батьківщину. Адже тільки ініціативність, відкритість і відповідальність, спільне вирішення життєво важливих питань,  взаємна повага до кожного з нас -  стануть запорукою нашого добробуту, високого духовного і соціального рівня життя населення.
Тетяна ПАЛАМАР
Фото Валерій ЖИВОГЛЯД