Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Зберігаємо культурну спадщину району

4.jpg

В місті Кам’янка-Дніпровська 23 червня 2016 року відбулося розширене виїзне за-сідання колегії Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, на якому розглядалось питання «Про стан пам’ятко-охоронної роботи у Кам’янсько-Дніпровському районі».

В роботі колегії брали участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, кандидат історичних наук, голова колегії Владислав Мороко, заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації – начальник управління культури і туризму Марина Анісімова, головний спеціаліст відділу туризму і культурної спадщини Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, секретар колегії Тетяна Пивоварчик, директор КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М. Горького» ЗОР Ольга Волкова, директор КЗ «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» ЗОР Олег Тубольцев, заступник директора КЗ «ЗОЦКС» ЗОР Артур Середін, директор КЗ «ВІАМЗ «Садиба Попова» ЗОР Валерій Стойчев, голова Кам'янсько-Дніпровської районної ради Геннадій Олененко, заступник голови Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Ксенія Олешина, голова Великознам'янської сільської ради Анатолій Кондратенко та начальники відділів культури і туризму Запорізької області.
Заслухавши та обговоривши доповідь начальника відділу культури і туризму Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Тетяни Бондаренко, колегія відмітила, що в районі ведеться певна робота з охорони і пропаганди культурного надбання.
Слід зазначити, що на державному обліку у Кам’янсько-Дніпровському районі перебуває 411 об’єктів культурної спадщини: 380 пам’яток археології (з них 3 пам’ятки національного значення - Кам’янське городище, курганний могильник Мамай-гора та курганний могильник Солоха), 31 пам’ятка історії. Практично всі вони знаходяться у задовільному стані. Для забезпечення належної охорони пам’яток археології відділом культури і туризму налагоджена тісна співпраця з органами місцевого самоврядування та з фахівцями Держгеокадастру. Відділом культури систематично здійснюється моніторинг стану пам’яток та проводиться роз’яснювальна робота серед голів сільських рад, землевпорядників району та населення про відповідальність за порушення пам’ятко-охоронного законодавства.
До керівництва району та Департаменту культури і туризму облдержадміністрації в ході роботи колегії звернувся голова Великознам’янської сільської ради Анатолій Кондратенко з пропозицією розвитку на території Великознам’янської громади зеленого туризму; допомоги в розробці туристичних маршрутів та створення програм для роботи. Сільська громада всебічно сприятиме в проведенні цих заходів за фінансової підтримки з обласного та районного бюджету, а також готова виділяти посильні кошти і з місцевого бюджету. Голова сільради наголосив, що саме на території села знаходяться найцінніші пам'-ятки археології, які громада спільними зусиллями старається зберегти для нащадків.
Після закінчення роботи колегії гості району відвідали районний історико-археологічний музей, де директор музею Ольга Іванівна Котова провела короткий екскурс в історію життя і побуту скіфів. Також побували на курганному могильнику Солоха, де з захопленням споглядали види з вершини кургану.
Тетяна ПАЛАМАР