Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


В армії повинні служити люди, які фахово і психологічно до цього готові

f_13.jpg

Журналісти газети «Новини дня» поспілкувалися з офіцером, учасником АТО Сергієм Віталійовичем Кобою, щоб дізнатися його думку про підготовку бійців до служби в АТО, про їх військові будні.

Сергій Віталійович був призваний у 2015 році в березні за четвертою хвилею мобілізації. Спочатку був призваний до військового комісаріату і служив в місті Енергодар. Після цього в квітні, пройшовши курси підготовки в Одесі, був переведений в війська. Спочатку службу проходив в батальйоні резерву в Дніпропетровській області, а потім в листопаді минулого року був переведений в 54-ту механізовану бригаду на полігон «Широкий лан». З 3 листопада і по 2 січня проходив службу саме на полігоні «Широкий лан». Там відпрацьовувалось бойове злагодження бригади, навчання, на яких було присутнє вище керівництво країни: начальник генерального штабу, командуючий військ оперативного командування «Схід» та інші. На навчанні бригада показала відмінні результати бойової підготовки, виконала всі поставлені завдання і була визнана такою, що готова виконувати завдання в зоні АТО. Ця бригада із зони проведення АТО повернулась приблизно півроку назад і сьогодні готується виконувати поставлені завдання щодо захисту Вітчизни.
Щодо питань, які зараз лякають і хвилюють людей, щодо побутових умов, забезпечення, харчування та грошового забезпечення військовослужбовців, то з цього приводу капітан С.В. Коба зауважив:
- Армія, яка була у нас на початок війни і зараз, – в плані забезпечення це дві різних армії. Якщо з початку бойових дій я сам допомагав військовим і армія була розбута, роздягнена, не укомплектована, погано озброєна, то на сьогодні зовсім по-іншому. Кожний військовослужбовець забезпечений всім. Кожні півроку військовослужбовець отримує обмундирування, це: ботики (берці), польова форма одягу. Зимова видається на повний рік служби. Бійці захищені індивідуальними засобами захисту: сучасними бронежилетами високої якості з гарними захисними властивостями, сучасними шоломами. В тому, що боєць вдягнений і забезпечений засобами захисту, питань немає.
Харчування здійснюється згідно норм постачання. Триразове харчування, дійсно не ресторанне, але воно повноцінне, калорійне, що і треба для нормального забезпечення життєдіяльності кожного бійця.
На той момент, коли війська переміщаються, всім бійцям видається сухпай на три дні. Він розділений на три частини: сніданок, обід, вечеря і в нього входять м’ясні консерви, каші, чай, кава, цукор, галети. В принципі вистачає повністю. На протязі трьох днів тили підтягуються і бійці забезпечуються нормальним гарячим харчуванням. Але є дійсно проблема, це забезпечення питною водою. Якщо війська розміщені в тих місцях, де є проблема з питною водою – її не вистачає. В цьому випадку на допомогу приходять волонтери.
Після того, як був прийнятий закон про підписання контракту на військову службу, суттєво змінилось грошове забезпечення військовослужбовців. Якщо раніше солдат отримував зарплату в районі мінімальної заробітної плати, то з січня 2015 року рядовий і сержантський склад став одержувати від семи до дев’яти тисяч гривень грошового забезпечення, яке виплачується своєчасно. Людина в цивільному житті зарплату в 5-10 тисяч гривень може одержати тільки працюючи на атомній станції, та які мають свій бізнес або від реалізації продукції, вирощеної на своїх присадибних ділянках.
Небезпека є, присутня вона і в повсякденному житті. – далі розповідає Сергій Віталійович. – В першу чергу щоб не загинути, не травмуватись, треба додержуватись дисципліни. Якщо бійцю виконувати своєчасно свої обов’язки і накази командира, то в принципі він буде захищений для того, щоб не отримати поранення чи загинути. Випадок звичайно може бути випадком. Крім того всі військовослужбовці проходять достатньо якісну медичну підготовку. Я сам проходив підготовку за програмою, яка включає в себе тактичну військову медицину і навчає кожного бійця в першу чергу надати самому собі допомогу в разі поранення, травми, а також навчає бійця надавати допомогу іншим. Підготовка така, що дозволяє підвищити виживання особового складу. Ведуть підготовку висококласні спеціалісти спецпризначенці, які в першу чергу ставили наголос саме на тому, що кожен боєць повинен бути індивідуально підготовлений, вишколений і чітко виконувати накази, вміти надавати допомогу. Тоді його безпека в рази підвищиться в порівнянні з тими людьми, хто абсолютно не готовий.
На думку Сергія Віталійовича, сьогодні контрактна армія в першу чергу повинна формуватись з тих людей, хто має досвід бойових дій. Міністерство оборони, Уряд роблять кроки в вірному напрямку. При такому грошовому та матеріальному забезпеченні, яке на сьогодні є, при таких викликах, які на сьогодні кидає час, в армії повинен бути конкурс, як на приклад, на держслужбу. В ній повинні служити люди, які фахово і психологічно до цього готові.
В кінці бесіди він зауважив, що так сталося, що ми живемо в такий час, коли ніхто не чекав цю війну, але вона прийшла в наш дім. І хто думає що це так далеко, то це не далеко, до Криму 130 кілометрів, а до Донецька трохи більше 200 кілометрів. Війна вже прийшла до нас і кожен чоловік мусить піти і захищати свій дім, своїх дітей, дружин, батьків, рідних. Краще ми будемо за 300 км від дому, ніж ворог прийде сюди.
Тетяна ПАЛАМАР.