Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


9 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

f_07.jpg

Починаючи з 2008 року в Запорізькій області відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету (кожен другий вівторок лютого). За цей час було проведено безліч різних заходів для вчителів, учнів та батьків. Метою проведення цих заходів є зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей з питань безпечного Інтернету.

Ось і в цьому році в Кам’янсько-Дніпровській загальноосвітній санаторній школі-інтернат, пройшов тиждень інформатики, приурочений до Міжнародного дня безпечного Інтернету.
Відкрив предметний тиждень конкурс малюнків та плакатів «Ми за безпечний Інтернет», у якому взяли участь учні 2-11 класів.
Учні 10 класу змагалися у конкурсі на кращій блог учня, присвячений безпеці дітей в Інтернеті.
Як тільки не називали ХХ століття: і космічним, і ядерним, а під кінець основним досягненням минулого століття визнали не освоєння космосу і атома, а Інтернет. У людства з’явилися фантастичні здібності в області комунікацій.
Що ми можемо зробити за допомогою Інтернету? Сьогодні, не виходячи з дому, можна познайомитися і поспілкуватися з людьми, які перебувають далеко за межами нашої держави, придбати різні товари, відправити лист або фото, отримати будь-яку інформацію та багато-багато іншого.
Але чи все так просто і радісно, як може здатися на перший погляд?
Щоб зрозуміти це, учні 11 класу розробили проекти, де поглянули на цю проблему з точки зору учня, лікаря, і дізналися, що про це думають батьки. З’ясували, що “Всесвітня павутина”, створена людством, – це стовідсоткове благо, але в ній є “підводне і небезпечне каміння”. А учні 5-7 класів написали твір-роздум на тему «Світ без Інтернету». У рамках цього проекту дітям необхідно було проаналізувати внесок, який зробила мережа Інтернет в наше життя, яким би міг бути світ без Інтернету, чи є йому альтернативи, чому Інтернет називають унікальним винаходом; висловили міркування щодо модернізації Глобальної Павутини.
Ми - жителі 21-го століття, і практично у всіх є комп’ютер, планшет або телефон, підключений до Інтернету. Інтернет — дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку кожного, спілкування, навчання, дозвілля.
Але разом із тим в Інтернеті приховано багато небезпек, як для дітей, так і для дорослих. Адже багато хто з нас не вміє правильно користуватися Інтернетом, і це часто призводить до проблем. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.
Для того, щоб більше дізнатися про небезпеки в Інтернеті, учням 5-11 класів було запропоновано взяти участь у веб-квесті змаганні “Діти і Інтернет”. Мета квесту - навчити школярів відповідально використовувати інтернет-сервіси. Під час  заходу діти боролися за звання кращих знавців безпечного інтернету.
Учні 2-4 класів ознайомилися з матеріалами сайту On-ляндія. Безпека дітей в Інтернеті.
Також учні школи-інтернату взяли участь у Всеукраїнській акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016», яка проходила з ініціативи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки за підтримки Української антивірусної компанії «Zillya! Антивірус», Інтернет-проекту «Про Інтернет» та  Науково-методичного проекту «Якість освіти».
Заключним етапом тижня інформатики було підведення підсумків та нагородження переможців на шкільній лінійці грамотами.
Інтернет – це добрий помічник у всьому, треба лише навчитися користуватися ним безпечно та не нехтувати живим спілкуванням, заняттями спортом та іншими корисними справами.
P.S. Шановні користувачі Інтернету, подорожуючи сторінками «Всесвітньої павутини», будьте обережні!!!
К.М. ЩЕБЛИКІНА, вчитель інформатики ЗОСШ-І

РЕАЛ ПЛАСТ