Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЇ У ШКОЛІ. МЕДІАЦІЯ В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ ТА ГРОМАДІ

Семінар-практикум для соціально-психологічної служби Кам’янсько-Дніпровського району відбувся на початку грудня. Провела захід практичний психолог Нововодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександра Вікторівна Ярош, яка пройшла навчання в Києві та отримала сертифікат медіатора при підтримці міністерства освіти і науки України, національної Академії педагогічних наук України, українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, міжнародного жіночого правозахисного центру «ЛА СТРАДА-Україна».
На протязі семінару його учасники провели декілька бесід, що стосувались теми «Що таке конфлікт?» та шляхи його вирішення, переглянули мультфільм «Конфлікт. Сірники» та обговорили мультиплікаційну конфліктну ситуацію, а також провели де-кілька практичних вправ.
Після проведення заходів учасники зрозуміли, хто такий медіатор, що таке медіація. Медіатор - спеціально підготовлений посередник у вирішенні конфліктів, який однаково підтримує обидві сторони та допомагає їм знайти взаємоприйнятне рішення. Медіатор уважно слухає і не перебиває; дуже чітко висловлює свою думку; ставить питання, що сприяють розумінню ситуації; ставиться до кожного учасника ситуації з повагою; дотримується нейтралітету і не приймає нічиєї сторони; не надає ніяких порад і не висловлює свою точку зору; не шукає, хто правий, а хто винуватий; допомагає учасникам процедури примирення знайти справедливе вирішення проблеми, що спричинила конфлікт чи суперечку. Медіатор несе відповідальність за процес, а не за рішення.
Принципами медіації є: добровільність, конфіденційність, активна участь сторін, прийняття відповідальності за наслідки конфлікту, нейтральність і безоціночність.
Медіація – це добровільний і конфіденційний процес, в якому нейтральна третя особа (ме-діатор) допомагає сторонам знайти взаємо-прийнятний варіант вирішення ситуації, що склалася. Особливою рисою медіації є те, що сторони спільно беруть на себе відповідальність за прийняття рішення та його виконання.
Практичний психолог запрошує всіх батьків та дітей Нововодянської школи на медіацію з метою вирішення конфліктів між дітьми і батьками, дітьми і вчителями, батьками і вчителями. Педагогічний колектив вже опробував цей конфіденційний процес. Без конфліктних ситуацій нинішнє життя неможливе, але хай би їх, звичайно, не було. Дуже приємно, що у нас є тепер медіатор, до якого можна звернутися з будь-якою проблемою.
І. І. ХОРОШЕВСЬКА, заступник
директора з виховної роботи