Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ДО УСПІХУ - СТЕЖКАМИ КОМПЕТЕНТНОСТІ

f_05.jpg

На розширеному засіданні РМК відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації 4 грудня 2015 року за участю заступників директорів ЗДНВР, молодих учителів району презентувала свій досвід роботи Водянська ЗОШ І-ІІІст. № 1 ім. Ф. Окатенка за темою: «Інноваційні підходи в методичній роботі по створенню умов для самореалізації та творчої активності молодого вчителя при проведенні уроків та позакласних заходів у нестандартній формі організації навчання».

Сьогодні в освітньому просторі України відчутні кардинальні зміни. В учителів з’являється можливість застосовувати нові активні технології навчання, що дозволяють не залишати поза увагою жодного учня. Стандартні уроки, безумовно, відіграють позитивну роль у навчанні школярів. Проте вже наприкінці минулого століття з’явилася тенденція до зниження інтересу дітей до класних занять. На практиці це реалізувалося появою нестандартних (нетипових) уроків, головною метою яких є збудження інтересу школярів до навчальної праці.
Головною роботою вчителя при проведенні уроків та позакласних заходів у нестандартній формі організації навчання постала проблема зробити навчання цікавим: для учня це означає посильним і успішно результативним, для вчителя - радісним.
Завідуюча РМК С.В. Котляренко відзначила, що педагогічна праця вже від самих витоків має творчий дослідницький характер. Чи готовий молодий спе-ціаліст, який прийшов до школи, до цього? А місія сучасної школи - плекання молодого спеціаліста. Хто ж стоїть біля витоків плекання молодого вчителя? Звичайно, сьогодні, як і у всі часи, така місія покладена на заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи та заступників директорів шкіл з виховної роботи. Пріоритетною ланкою методичної роботи Водянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1ім. Ф. Окатенка є робота з молодими спеціалістами.
На черзі денній стояли питання: про роль заступника директора з НВР у педагогічному зростанні молодого вчителя, при проведенні уроків та позакласних заходів у нестандартній формі організації навчання; відвідування бінарного уроку-подорожі у 6 класі. Також було проведене засідання салону «Юного математика», та обговорена участь у другому етапі міжнародного проекту «Міксіке в Україні» та інші питання.
На високому науково-методичному рівні пройшло презентаційне повідомлення ЗДНВР Людмили Федосіївни Буряк «Роль заступника директора з навчально-виховної роботи в педагогічному зростанні молодого вчителя при проведенні уроків та позакласних заходів у нестандартній формі організації навчання». Урок-подорож (бінарний урок) в 6 класі за темою: «Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами з елементами українознавства» , провели молоді вчителі Ліля Анатоліївна Скупа та Анна Анатоліївна Буряк. Почесними гостями на цьому заході були перші вчителі 6-А класу Галина Іванівна Чорна, 6-Б класу Надія Іванівна Живогляд.
Нестандартні уроки вважають продуктивнішими для учнів підліткового віку, оскільки такі уроки залучають дітей до діяльного розв’язання завдань і проблем, сприяють їх причетності до діяльності, бурхливого розвитку фантазії й уяви та спрямовані на самоствердження.
Засідання салону «Юного математика», яке підготувала Любов Іванівна Піскоха, заступник директора з виховної роботи, розпочато з вручення нагород директором школи Віталієм Дмитровичем Чорним учням- учасникам 1 етапу міжнародного проекту «Міксіке в Україні» та вчителям, які підготували цих учнів. Учасники першого етапу були запрошені на участь у ІІ етапі міжнародного проекту «Міксіке в Україні».
Комп’юторне оформлення та супроводження засідання здійснено Миколою Васильовичем Ященком, Андрієм Сер-гійовичем Різніченком - лідерами іноватики, та молодими вчителями: Максимом Миколайовичем Ященком, Євгенієм Олександровичем Буряком.
С.Г. ТАНЬКО, начальник відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації