Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ПРОФЕСІЯ – ЦЕ ПРАЦЯ НА БЛАГО ІНШИХ ЗАДЛЯ СЕБЕ

CZ.jpg

Від того, наскільки вірно Ви оберете свій життєвий шлях,залежить, яке місце в суспільстві Ви будете займати…

Служба зайнятості, вже котрий рік поспіль, співпрацює пліч о пліч із загальноосвітніми навчальними закладами, а також відділом освіти Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації в напрямку формування свідомого відношення учнівської молоді до вибору майбутньої професії.
На сьогодні проблема вибору майбутньої професії дуже гостро постає серед шкільної молоді. Річ у тому, що після закінчення загальноосвітнього навчального закладу діти не знають, яку з професій обрати та куди піти навчатись. Учбовий процес, розрахований на те, щоб навчити дітей першоосновам: читати, писати, надати загальні знання, натомість проблемі вибору майбутньої професії виділяється або обмаль часу, або взагалі увага не приділяється. На жаль, на сьогодні учні позбавлені можливості ще в шкільному віці спробувати себе в кулінарній, токарній, слюсарній справі тощо. Проте вищі учбові заклади навпаки прагнуть заохотити безліч абітурієнтів до навчання високооплачуваним, так би мовити «престижним», професіям. В результаті, ми маємо перенасичений ринок праці юристами, бухгалтерами тощо, котрим ніде працевлаштуватись із-за відсутності такої кількості вільних робочих місць. Натомість дефіцит представників робітничих професій дається взнаки, оскіль-ки багато хто з дітей, або взагалі нічого не знає про світ робітничих професій, або має дуже застарілі уявлення, внаслідок чого не хоче навчатись та працевлаштовуватись за цими професіями. У зв’язку з цим, служба зайнятості і проводить серед школярів роз’яснювальну роботу з приводу світу професій взагалі, та актуальності робітничих професій на нашому регіональному ринку праці зокрема.
Отже, форми профорієнтаційних заходів Кам’янсько-Дніпровського районного центру зайнятості дуже різноманітні: це і профорієнтаційні уроки, що надають можливість ознайомитись з, так би мовити, «правилами» вибору майбутньої професії, це і професіографічні екскурсії, які формують бачення світу професій зсередини, зокрема надають змогу на власні очі побачити режим та умови праці окремих представників професій безпосередньо на виробництві. Це і Дні відкритих дверей центру зайнятості, де можна ознайомитись з усіма послугами служби зайнятості взагалі, та можливостями допомогти з вибором майбутньої професії зокрема, це і щорічні акції «Випускник», котрі до-зволяють поспілкуватись з представниками учбових закладів та ознайомитись з умовами навчання за окремими професіями та багато іншого.
Так, з нагоди, приуроченої до Дня знань та початку нового навчального року, Кам’янсько-Дніпровським районним центром зайнятості було подаровано учням 7-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів Кам’янсько-Дніпровського району «Профорієнтаційні щоденники», які, окрім внесення записів учбового процесу, передбачають собою надання змістовної інформації щодо світу професій та можливостей обрати окрему із них. Незважаючи на те, що щорічний випуск «Профорієнтаційних щоденників» став для школярів вже майже традицією, все одно кожного разу учні очі-кують їх з нетерпінням, оскільки щоразу вони містять в собі безліч нової, цікавої та корисної інформації.
Не обійшовся початок учбового року без оновлення інформаційного наповнення програмно – апаратних комплексів, під назвою «Профорієнтаційний термінал». Цей, достатньо легкий та зручний у користуванні, електронний пристрій дозволяє учням в ігровій формі отримати певні знання щодо світу професій, а також визначитись за допомогою тестування із власними професійними нахилами. Однією з переваг цього пристрою є постійне оновлення існуючої інформації. Так, у блоці «Служба зайнятості для тебе» з’явилась нова закладка «Пропонуємо навчання», завдяки котрій учні мають змогу ознайомитися з переліком учбових закладів та професій, за якими можна навчитись за допомогою служби зайнятості. Серед оновленої інформації вагоме місце посідає закладка «Абетка професій», в якій «Актуальність професій» дозволяє ознайомитись з переліком професій, що є актуальними на нашому ринку праці, а блок інформації «Де працювати» містить оновлений підблок «Пропозиції роботи в Україні», завдяки якому можна дізнатись про за-требуваність та рівень розміру оплати окремих професій.
1 вересня 2011 року профконсультант Вікторія Малєєва презентувала нові можливості терміналу в школі – інтернат для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання. Під час презентації було продемонстровано оновлені підблоки інформації, завдяки яким школярі отримують інформацію щодо змін у світі професій. Такі самі презентації планується провести протягом вересня і в інших школах району, де встановлені «Профорієнтаційні термінали».
12 вересня 2011 року в Кам’янсько-Дніпровському районному центрі зайнятості було проведено День відкритих дверей для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та їх батьків. Такі заходи проводяться з метою ознайомлення школярів та їх батьків із принципами організації діяльності служби зайнятості, послугами, що надаються центром зайнятості, технологією обслуговування незайнятого населення, а також інформацією щодо актуальності окремих професій на нашому ринку праці.
Знайомство з центром зайнятості розпочалось з його структури. Умовно центр зайнятості розподілений на окремі функціонально – просторові сектори: довідково – консультаційний сектор, де можна отримати довідкову інформацію або консультацію у диспетчера - консультанта, сектор самостійного пошуку роботи, в якому відвідувач може самостійно скористатися інформацією про вільні робочі місця, пропозиції громадських, сезонних та інших тимчасових робіт, профінформаційний сектор, що містить матеріали про навчальні заклади, котрі здійснюють професійне навчання; перелік професій, за якими організовує навчання служба зайнятості; відео матеріали про зміст окремих професій, а також паспорти підприємств з матеріалами, що висвітлюють їх виробничу діяльність; реєстраційно – приймальний сектор, де проводяться співбесіди з клієнтами під час реєстрації або повторного відвідування, сектор активної підтримки безробітних, спеці-алісти якого залучають безробітних до профорієнтації, профнавчання, організації власного бізнесу та до участі у семінарах з техніки пошуку роботи тощо; адміністративно – господарський сектор та ін. Після чого учні мали змогу безпосередньо ознайомитись з діяльністю окремих із секторів.
Серед усіх існуючих секторів більш за все учнів заінтересувало наповнення профінформаційного куточку.
Так, наприклад, жвавий інтерес визвала інформація про професії (спеціальності), на які є попит в регіоні, так званий «Барометр професій», а також дані про ринкоутворюючі підприємства, установи та організації, а саме про напрями їх діяльності та потребу в кадрах – так звані «Паспорти підприємств».
Однак, більш за все увага учнів була прикута до оновленого «Профорієнтаційного путівника». Гортаючи нові, різнокольорові папки з професіями, діти мали змогу дізнатись не лише про історію виникнення певної професії, про вимоги професії до працівника, але й про можливості отримання цієї професії в певних учбових закладах, перспективи працевлаштування та середній рівень заробітної платні по Запорізькій області.
Також учням було запропоновано та продемонстровано можливість комп’ютерного профдіагностичного тестування. Завдяки цим нескладним тестам та рекомендаціям профконсультанта, учень має змогу обрати сферу професі-йної діяльності, рекомендованої йому відповідно до проявлених соціально-психологічних та інтелектуальних властивостей.
Двері служби зайнятості завжди відчинені для бажаючих знайти роботу, обрати або змінити професію, а також для роботодавців, котрі прагнуть підібрати кваліфікованих спеціалістів.
Вікторія МАЛЄЄВА,
провідний спеціаліст відділу активної підтримки