Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Наполеглива праця Водянської громади за 20 років Незалежності України

sad_vod.jpg

Незабаром 24 серпня ми будемо святкувати 20 років Незалежності України.
Що зроблено громадою села під керівництвом сільської ради, її виконавчим комітетом при допомозі голів квартальних комітетів та трудових колективів села? Про це можна видати окремий том історії села, але коротко можна описати так:

Звістку про проголошення Незалежності України водянці сприйняли спокійно. Майже все працездатне населення працювало на виробництві та на присадибних ділянках. Понад 1100 чоловік робітників радгоспу «Водяне» обробляли землю, ростили хліб, овочі, обслуговували на трьох молочнотоварних фермах понад 4 тис. голів худоби, свиней, птиці. Здавали державі м’ясо, молоко, яйця. Колективи пра-цівників заготівельної бази, споживчої спілки виконували свої зобов’язання. В кожній з цих організацій працювало понад 100 чоловік. Злагоджено працювали і працівники соціальної сфери.
Але незабаром склалися зовсім інші умови. Виконавчий комітет сільської ради, спільно з радою ветеранів війни та праці, трудовими колективами об’єднали свої зусилля, щоб і в нових умовах село продовжувало впорядковуватись. Стало зрозуміло, що лише в єдності дій всіх трудових колективів, громади можна вижити. Переобладнали приміщення колишньої сільради під бібліотеку, виготовили і встановили огорожу на центральному цвинтарі села. При допомозі керівництва Запорізької АЄС засипали гравієм вулиці Гвардійську та ім. Леніна (східну частину). Переобладнали приміщення промтоварної крамниці під банкетний зал і молодіжне кафе, де 9 травня 1995 року провели вшанування ветеранів війни та праці. А скільки сил та енергії знадобилось щоб зібрати кошти і за декілька місяців зробити ремонт приміщення дитячого ясла-садика і 31 серпня 2001 року урочисто його відкрити!
Водянці – одні з перших у районі почали створювати кооперативи з будівництва вуличних газопроводів, причому будували їх за власні кошти. Тепер ці кооперативи беруть участь в утриманні вуличного освітлення і розраховуються за спожиту електроенергію. Декілька років ми відновлювали вуличне освітлення, встановили диференційні лічильники.
У 2003 році викупили приміщення колишньої головної контори КСП «Водяне», здійснили його ремонт і тепер у Будинку народної творчості – центр культурного життя села. Всією громадою рятували швидку допомогу від закриття, збирали кошти на її утримання.
А у 2005 році за допомогою спонсорів і більшості жителів села придбали необхідне обладнання для медичної лабораторії для визначення аналізів, придбали два автомобілі для медичної амбулаторії, поповнили матеріальну базу.
Окремо треба відзначити активну боротьбу водянської громади за права жителів району, що проживають навколо Запорізької АЄС, яка в кінцевому підсумку принесла успіх всім.
Чимало зроблено в селі з розвитку спорту та культури. Досягнення наших спортсменів відомі на всю область, особливо з вільної боротьби та волейболу. В селі дві футбольні команди, працює тренажерний зал, йде ремонт ще двох залів - для жінок, що займаються фітнесом і учнів козацької полкової школи та боксерів.
Учасники художньої самодіяльності до кожного свята приносять радість односельцям. Два фоль-клорні колективи приймають участь у культурних заходах району та області. Щоб досягти ще більших успіхів, створені дві окремі координаційні ради з розвитку спорту та культури. Є надія, що в най-ближчий час спорт і культура отримають ще більшу підтримку з боку громади села. Це далеко не повний перелік тих справ, які здійснені під керівництвом виконкому сільради та активній підтримці значної частини мешканців села, спонсорів та меценатів.
Головне - нам вдалося зберегти соціальну інфра-структуру села і створити базу для її подальшого розвитку.
Таким чином за роки незалежності в нас зародилась практика – всі найважливіші справи вирішувати громадою на загальному сході жителів села. Визначивши пріоритети, послідовно і наполегливо добиваємося вирішення поставлених завдань. Ми не повинні зупинятись на досягнутому, а продовжувати йти вперед до певних успіхів та вирішення проблем що стоять перед громадою.
Від всього серця вітаю з 20-річчям Незалежності України. Міцного здоров’я, сімейного благополуччя, щастя, добра, душевного спокою всім мешканцям села та району.
Василь ВЕЛИЧКО,
Водянський сільський голова