Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Допомога при виборі професії

f_8.jpg

Професійний путівник майбутнім випускникам
Учні 9-х та 11-х класів, їх батьки зараз на роздоріжжі: куди піти навчатися, а саме головне – яку професію обрати, аби не виникло питань з працевлаштуванням, адже в державному класифікаторі професій нараховується близько 10 тисяч професій? Яку обрати, щоб і до душі, і заробіток був достатнім? На допомогу майбутнім студентам ми запросили спеціалістів районного центру зайнятості. Вони підготували для наших читачів путівник професій, в якому в алфавітному порядку виклали назви самих популярних професій, а також найважливіші данні щодо навчання та працевлаштування з а даним фахом. Серед різноманіття професій ми представимо саме ті, що користуються попитом на ринку праці Кам’янсько-Дніпровського району.

Якщо після ознайомлення з матеріалами у вас виникнуть питання, звертайтесь до спеціалістів Кам’янсько-Дніпровського районного центра зайнятості – вони обов’язково вам допоможуть.
Агроном - це фахівець сільського господарства, який володіє різносторонніми знаннями в області агрономії. Він створює нові сорти польових, садових, городніх культур, планує проведення сільськогосподарських робіт з урахуванням особливостей місцевості. Агроном відповідає за захист рослин від шкідників і хвороб, при необхідності займається лікуванням рослин, вибирає сорти, які найбільше відповідають вимогам для вирощування в конкретних умовах, займається селекційною роботою. Він веде не лише виробничу, але і науково-виробничу роботу - уважно вивчає ефективність сортових посівів, тієї або іншої обробки ґрунту, внесення різних видів добрив. Професія підходить людям з міцним здоров’ям, готовим в будь-яку погоду проводити багато часу на відкритому повітрі.
У сільській місцевості професія є досить поширеною і затребуваною, тому праце-влаштування проблем зазвичай не складає; у містах же такі вакансії відносно рідкі. Рівень зарплати середній. В нашому районі він залежить від рівня підготовки і спеціалізації та змінюється від 1147 грн в місяць до 3000 грн.
Перспективи працевлаштування в Кам’янсько-Дніпровському районі – сільськогосподарські та фермерські підприємства в с.Благовіщенка, с.Водяне, с.Велика Знам’янка, с.Заповітне, с.Новодніпровка, с. Нововодяне, с.Дніпровка, ВАТ «Племзавод «Степной», Кам’янсько-Дніпровська міжрайдержнасінінспекція.
Освіта агронома може бути як вища, так і неповна вища за спеціальністю “Агрономія”. Отримати освіту можна в наступних навчальних закладах: Південний філіал «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету, Таврійський агротехнологічний університет (м.Мелітополь), Бердянський, Запо-різький та Ногайський коледжи Таврійського агротехнологічного університету, Кіровоградський національний технічний університет, Дні-пропетровський, Херсонський, Одеський, Вінницький державні аграрні університети, Харківський національний аграрний університет ім.В.В. Докучаєва, Чернятинський коледж та Ільі-нецький аграрний коледж (Вінницька обл.), Немешаївський агротехнологічний коледж (Київська обл.) та інші.
Асфальтобетонник – робіт-ник, який виконує обладнання доріг з асфальтобетону. Робота здійснюється переважно на відкритому повітрі. Основні операції, які виконує асфальтобетонник, – приготування емульсії та мастик, чорних тягучих матеріалів та асфальтових сумішів, здій-снення розкладання асфальтових сумішів, ремонту доріг, розбирання асфальтобетонних покриттів. Це вимагає від робітника вміння вимірювати «на око», мати фізичну витривалість, швидку реакцію, уважність, обережність, акуратність. Освіти для роботи асфальтобетонником достатньо загальної середньої, професійна підготовка здійсню-ється безпосередньо на робочому місці. Середній заробіток в Кам’янсько-Дніпровському районі від 1147 до 1500. Перспективи працевлаштування – Кам’янсько-Дніпро-вська філія «Райавтодор», КП «Агросервіс-Кам’янка» Кам’янсько-Дніпровської РДА.
Акушерка – медичний спеціаліст, який супроводжує жінку від початку вагітності, до пологів. Акушерка може здійснювати професійну діяльність, як під керівництвом лікаря, так і, на відміну від медсестер, без нього. Вона здійснює обстеження вагітних із застосуванням сучасних технічних засобів, прийняття пологів, а також профілактику ускладнень. Акушерка може асистувати при проведенні дрібних акушерських та гінекологічних операціях, а також надавати швидку допомогу новонародженим. Професія акушерки вимагає від працівника зібраності, організованості і відповідальності. Для оволодіння професією необхідні знання з біології, хімії, анатомії. Серед медичних вимог для фахівця зі спеціальністю «Акушерська справа» є відсутність психічних захворювань, опорно-рухового апарату, слуху та зору. Найкраще ця спеціальність підходить для людей, які отримують задоволення від допомоги іншим.
Середній заробіток в Кам’янсько-Дніпровському районі від 1147 до 1900. Перспективи працевлаштування в Кам’янсько-Дніпровському районі – центральна районна лікарня, медичні амбулаторії в селах.
Акушерка може мати неповну вищу освіту за спеці-альністю «Акушерська справа» або «Лікувальна справа». Отримати її можна в наступних навчальних закладах: Медичний коледж Запорізького державного медичного університету, Бердянський, Мелітопольський медичні коледжі, Запорізьке медичне училище Придніпровської залізниці, Дніпродзержинське, Нікопольське, Павлоградське, Дніпропетровське міське базове медичні училища тощо.
В наступному випуску рубрики читайте про професії «бухгалтер», «балансувальник шин», «вчитель». Бажаємо Вам вдалого вибору професії!