Главная
гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Сфера здоров’я

Удосконалення системи охорони здоров’я в
Кам’янсько-Дніпровському районі

Реформа медичної сфери - це поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного та справедливого доступу всіх членів суспільства до медичних послуг належної яксоті.

Важливою складовою стабільного соціально-економічного розвитку Кам’янсько-Дніпровського району, як і країни в цілому, є організація надання якісної та доступної медичної допомоги населенню. Щорічно збільшуються бюджетні видатки на охорону здоров’я. Протягом останніх років чимало зроблено для зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району та впровадження новітніх методів діагностики і лікуваня.
Відкрито приймальне відділення, відділення реанімації та інтенсивної терапії на 6 ліжок, проведено капітальний ремонт дитячого відділення, ремонти пологового, хірургічного та терапевтичного відділень. Введено в дію цифровий флюорограф та медичне обладнання для відділення реанімації (апарати штучної вентиляції легенів, слідкуюча апаратура, кисневі концентратори та функціональні ліжка).
Однак все це не приводить до відчутного підвищення якості медичної допомоги, що надається населенню. Необхідна організаційно-структурна перебудова галузі з метою більш ефективного використання бюджетних асигнувань для покращення якості та доступності медичної допомоги. Ці задачі мають бути вирішені шляхом реформування галузі, спрямованого на покращення якості надання медичних послуг.
Відповідно до Указу Президента України «Про національний план дій на 2011рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2011роки» Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада» та постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання удосконалення системи охорони здоров’я» підготовлений та затверджений план-графік реформування охорони здоров’я Кам’янсько-Дніпровського району на 2012 рік .
Поступово змінюється законодавча база, яка дозволяє приймати конкретні рішення щодо модернізації галузі охорони здоров’я. На сьогодні прийнятий Закон України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» і 18 нормативно-правових актів, затверджених МОЗ України.
В першу чергу реформа направлена на структурну реорганізацію первинного рівня надання медичної допомоги. Світовий досвід свідчить, що в умовах дефіциту фінансових і кадрових ресурсів, розвиток первинної медико-санітарної допомоги (ПСМСП) на засадах загальної практики сімейної медицини є для багатьох країн виходом із кризової ситуації в охороні здоров’я. Сімейна медицина дозволяє найбільш ефективно розподіляти і раціонально використовувати бюджетні асигнування в галузі. Істотно наближає лікарську допомогу до населення, в першу чергу сільського, та розширює обсяги її надання.
Сімейний лікар надає комплекс первинної медичної допомоги. На відміну від дільничного терапевта, сімейний лікар приділяє увагу всій сім’ї, знає спадковість, житлово-побутової умови, матеріальне становище, психологічний мікроклімат в сім’ї тощо. Це лікар-універсал: терапевт, педіатр, гінеколог, хірург в одній особі. На сімейного лікаря припадає майже 80% меддопомоги, якої потребує хворий, він ставить діагноз, проводить огляд, амбулаторне лікування під особистим наглядом, здійснює профілактичні заходи, надає медико-соціальну допомогу тощо. У разі необхідності, направляє пацієнта в лікувально-профілактичні заклади за спеціалізованою допомогою, організуючи консультації вузьких спеціалістів
і стаціонарне лікування. При цьому сімейний лікар продовжує весь час вести динамічне спостереження за своїми пацієнтами. Таким чином, медичну допомогу пацієнт отримує безпосередньо у свого сімейного лікаря або за його направленням.
В умовах реформування системи охорони здоров’я, особливого значення набуває запровадження ефективних заходів профілактики захворювань та формування здорового способу життя. Найважливішим із яких є диспансерізація населення. Головною відповідальною особою в проведенні диспансерізації має стати сімейний лікар.
Наразі в Кам’янсько-Дніпровському районі проводиться робота щодо реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики сімейної медицини. Темпи створення нових закладів сімейної медицини залежить від порузуміння, належної підтримки і узгодженості дій.
З 1 січня 2011 року усі бюджетні кошти для надання первинної медико- санітарної допомоги сконцентровані на рівні районного бюджету . Це сприяє більш ефективному їх використанню.
З метою покращення координації та планування діяльності закладів первинної медико-санітарної допомоги, створюється Центр первинної медико-санітарної допомоги. Такі центри вже створені в структурі Бердянської, Василівської, Запорізької, Михайлівської , Оріховської центральних районних лікарень.
На сьогодні в Україні структура первинної медичної допомоги розпорошена, організаційно та функціонально поєднана з вторинною медичною допомогою та, фактично, надається багатьма спеціалістами і структурними підрозділами лікувально-профілактичних закладів. Це все призводить до деперсоніфікації відповідальності за здоров’я людини, сім’ї та ускладнює управління якістю первинної допомоги.
Шляхом вирішення даної проблеми є функціональне та структурне виділення первинної медичної допомоги через створення Центрів медико-санітарної допомоги(ЦПМСД). Завдання Центру полягає у забезпеченні для населення рівної доступності послуг первинної медичної допомоги належної якості.
Центр ПСМД- це структура, подібна до лікарні . У Центрі, які в будь-якому самостійному закладі, є керівництво, адміністративно-управлінські та господарські підрозділи - тут цілковита подібність. Але, на відміну від лікарні, де лікувально- профілактичні підрозділи різняться (поліклініка, дитяча консультація, хірургія), то у Центрі всі лікувально-профілактичні підрозділи однакові - лікарські амбулаторії, а в сільській місцевості і ФАПи, які входять до складу амбулаторії. Саме в цих лікарських амбулаторіях і буде безпосередньо надаватись первинна медична допомога. В лікарській амбулаторії практикуватимуть один або декілька лікарів загальної практики-сімейної медицини.
Рішенням 14 сесії Кам’янсько-Дніпровської районної ради від 10.02.12 року створено Центр первинної медико-санітарної допомоги в складі КУ «Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ». Також сесія затвердила реорганізацію сільських лікарських амбулаторій сіл Велика Знам’янка, Водяне, Іванівка та Благовіщенка в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, крім цього реорганізацію ФАПів №2,№3 та №4 с. В. Знам’янка в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а також ФАПу м. К-Дніпровська по вул. Калініна 315, та відкриття амбулаторії ЗПСМ по
вул. Промисловій №12.
Таким чином вжиття усіх заходів спрямованих на удосконалення системи охорони здоров’я у районі забезпечить населення доступною, своєчасною, якісною, ефективною та безперервною первинною медико-санітарною допомогою, зробить цей процес керованим. Покращить якість надання медичних послуг та задовільність потребу населення у первинній медичній допомозі.

Юрій Голуб,
головний лікар КУ
«Кам’янсько-Дніпровська
центральна районна лікарня»

Отправить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.

ПРОВЕРКА
Защита от спам-рассылки:
Введите символы (без пробелов), изображенные на картинке.

Календарь

Апрель 2012
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29